Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Blog

Aloes na łupież pstry – pomaga?

Aloes na łupież pstry to produkt, którego użycie powoduje złagodzenie dolegliwości związanych z łupieżem pstrym. Jest to przewlekła infekcja grzybicza skóry, która ma tendencję do częstego nawracania. Pojawiające się zmiany na karku, plecach czy dekolcie mają postać białych plam, a dodatkowo nieestetycznie się łuszczą. Schorzenie to najczęściej atakuje ludzi młodych, jednak łupież pstry bywa diagnozowany również […]

Czytaj więcej

Olejek z oregano na łupież pstry – naturalne remedium na problemy skóry

Olejek z oregano na łupież pstry wykazuje silne działanie przeciwustrojowe, dlatego jest jednym z najpopularniejszych olejków eterycznych stosowanych w leczeniu zakażeń grzybiczych. Jakie jeszcze właściwości wykazuje i jak może nam pomóc w walce z łupieżem pstrym?

Czytaj więcej

Łupież pstry a solarium – poznaj tę zależność

Łupież pstry a solarium to zależność, o której mówi się stosunkowo niewiele, a szkoda. Jeżeli cierpimy na łupież pstry, koniecznie powinniśmy poznać wpływ solarium na tę chorobę. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie nam wdrożyć postępowanie, które pozwoli nam pokonać łupież pstry oraz zmniejszyć ryzyko jego nawrotu w przyszłości. 

Czytaj więcej

Łupież pstry na piersiach – jak pokonać?

Łupież pstry na piersiach to wbrew pozorom dosyć powszechny i przede wszystkim uciążliwy problem. Może on dotknąć zarówno panów, jak i przedstawicielek płci pięknej. Na szczęście, można z nim skutecznie walczyć. Warto byłoby więc mieć świadomość tego, jakie są przyczyny oraz objawy tego schorzenia. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy wiedzieli, w jaki sposób należy skutecznie […]

Czytaj więcej

Laseroterapia na łupież pstry – jak działa?

Laseroterapia na łupież pstry może być jedną z metod leczenia choroby dermatologicznej, choć częściej stosowane są preparaty miejscowe, które niszczą grzyby odpowiedzialne za rozwój objawów chorobowych. Na czym polega  laseroterapia?

Czytaj więcej

Pirokton olaminy

Pirokton olaminy na łupież pstry to substancja, która wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób dermatologicznych. Znajduje przede wszystkim zastosowanie w kuracji łupieżu pstrego. Można ją wykorzystać w działaniach profilaktycznych, jak i leczniczych podczas nasilania się objawów. Gdzie występuje związek i w jaki sposób działa?

Czytaj więcej

Łupież pstry na stopach – jak wygląda?

Łupież pstry na stopach to problem, z którym zmagają się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Choroba wywołana jest przez grzyby z rodzaju Malassezia, które bytują naturalnie w mikroflorze skóry, ale w określonych warunkach mogą stać się organizmami chorobotwórczymi. Choroba powoduje pewne objawy, ale największym problemem jest zwykle jej aspekt estetyczny, który jest często źródłem kompleksów. Jak można […]

Czytaj więcej

Łupież pstry u niemowląt – po czym poznać?

Łupież pstry u niemowląt może być diagnozowany podobnie jak u osób dorosłych. Zwykle zakażona jest owłosiona skóra głowy. Osłabiona odporność u niemowląt sprawia, że leki ogólnoustrojowe stosowane są rzadko, zdecydowanie częściej mniej inwazyjne leczenie zewnętrzne. Czym wyróżnia się łupież pstry u niemowląt?

Czytaj więcej

Mydło siarkowe na łupież pstry – jak działa?

Mydło siarkowe na łupież pstry to jeden z produktów kosmetycznych stosowanych w leczeniu tej choroby dermatologicznej. Wszystko za sprawą cennych związków, które stanowią jego skład i wykazują korzystne działanie na skórę, a także włosy i paznokcie. Jakie dokładnie właściwości posiada mydło siarkowe? W jaki sposób wspomaga kurację łupieżu pstrego? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Ocet jabłkowy na łupież pstry – jak działa?

Ocet jabłkowy na łupież pstry to jeden z domowych sposobów na tę przykrą i nawracającą dolegliwość. Zanim jednak zastosujemy ocet jabłkowy, warto byłoby dowiedzieć się, jaki jest właściwie jego wpływ na łupież pstry. Trzeba także wiedzieć, jakie związki odpowiadają za jego dobroczynne właściwości. Aby ocet jabłkowy na łupież pstry mógł być skuteczny, trzeba używać go […]

Czytaj więcej

Płyn na łupież pstry – jak działa?

Płyn na łupież pstry to specjalistyczny produkt kosmetyczny, który znajduje zastosowanie w leczeniu objawów łupieżu pstrego. Kluczowe dla jego skuteczności są starannie dobrane składniki aktywne, które niwelują przyczyny choroby, pielęgnując jednocześnie skórę. Które składniki aktywne mają największe znaczenie? Jak działa płyn na łupież pstry?

Czytaj więcej

Mydło przeciwgrzybicze – jak stosować?

Mydło przeciwgrzybicze może okazać się pomocne w walce z objawami łupieżu pstrego. Najważniejszy jest zatem jego skład, który działa powierzchniowo na grzyby wywołujące objawy łupieżu pstrego. Jak dokładnie działa mydło przeciwgrzybicze? W jaki sposób należy je stosować? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Czytaj więcej

Balsam na łupież pstry – jaki wybrać?

Balsam na łupież pstry to dość popularny kosmetyk, który można znaleźć w zdecydowanej większości drogerii, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Aby jednak tego typu preparat miał szansę być skuteczny, musi być wybrany starannie. Warto poszukiwać w balsamach składników naturalnych, które charakteryzują się działaniem wszechstronnym. Kosmetyk powinien także być odpowiednio stosowany, bo w przeciwnym razie efektów […]

Czytaj więcej

Kwas salicylowy – jakie ma działanie?

Kwas salicylowy to bardzo popularny składnik wielu preparatów kosmetycznych. Nie ma się temu co dziwić, bo znajduje on naprawdę wszechstronne zastosowanie. Zanim jednak sięgniemy po kosmetyki zawierające kwas salicylowy, dowiedzmy się czegoś na ich temat. Jak się okazuje, dzięki temu składnikowi można zniwelować wiele problemów skórnych, a także uciążliwy łupież pstry.

Czytaj więcej

Łupież pstry a opalanie – jaka jest między nimi zależność

Łupież pstry a opalanie. Wiele osób zastanawia się, czy pomiędzy dolegliwością a ekspozycją słoneczną istnieje jakaś zależność. Czy łupież pstry można opalać Jeśli tak, to jakie są tego konsekwencje? Odpowiedzi uzyskasz w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Łupież suchy – jak wygląda?

Łupież suchy można z łatwością rozpoznać, dlatego dermatoza jest szybko i skutecznie diagnozowana, co pozwala podjąć dalsze skuteczne środki lecznicze. Jakie są objawy łupieżu pstrego? Czy oprócz preparatów farmakologicznych można go leczyć domowymi sposobami?

Czytaj więcej

Łupież tłusty a suchy – różnice

Łupież tłusty, a suchy jest jednym z najczęściej spotykanych schorzeń skóry głowy. Objawem łupieżu są charakterystyczne suche lub tłuste płatki skóry. Przyczyny powstawania i metody leczenia uzależnione są od jego rodzaju.

Czytaj więcej

Łupież pstry – tabletki dla dziecka i kwestie bezpieczeństwa

Czy na łupież pstry – tabletki dla dziecka są odpowiednie? Lekarze zalecają, aby przed rozpoczęciem kuracji doustnej wprowadzić inne metody leczenia, które są łagodniejsze w działaniu. Mowa tutaj przede wszystkim o preparatach zewnętrznych, w tym takich jak: maści, żele czy szampony. W pierwszej kolejności na łupież pstry tabletki dla dziecka z pewnością nie są przepisywane. Na początku lekarz […]

Czytaj więcej

Kosmetyk czy lek – co wybrać?

Kosmetyk czy lek - to  pytanie, które zadaje sobie większość osób zmagających się z objawami łupieżu pstrego. Wiele zależy od tego, jak intensywne są objawy, jaką powierzchnię ciała zajmują, a także, czy widoczne objawy pojawiły się już wcześniej czy po raz pierwszy. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa, który na podstawie wywiadu […]

Czytaj więcej

Łupież pstry w pachwinach – jak wygląda?

Łupież pstry w pachwinach to choroba wywołana przez bakterie, której sprzymierzeńcami są otyłość oraz nadmierna potliwość. Choroba ma charakter przewlekły, co oznacza, że jej przebieg może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, co ma oczywiście uwarunkowania bardzo indywidualne. Co więcej, łupież pstry w pachwinach często nawraca, mimo skutecznego leczenia. Ogniska rumieniowe, które złuszczają się występują głównie w […]

Czytaj więcej

Łupież różowy – charakterystyka i występowanie

Łupież różowy inaczej zwany również łupieżem Gilberta występuje zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Tak naprawdę schorzenie to, ma niewiele wspólnego z tradycyjnym łupieżem – objawia się różowym rumieniem lub łuszczeniem się skóry, który utrzymuje się na niej około miesiąca. Mimo, że sama choroba nie jest groźna dla zdrowia, należy ją leczyć odpowiednimi preparatami, które […]

Czytaj więcej

Łupież pstry, a karmienie piersią – jaka jest zależność

Łupież pstry, a karmienie piersią to problem, przed którym staje wiele młodych mam. Dlaczego? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Łupież pstry na wzgórku łonowym – dowiedz się więcej!

Łupież pstry na wzgórku łonowym to bardzo poważny problem. Istotne jest, aby odróżnić go od pozostałych chorób, które mogą podobnie przebiegać. Może on być niezwykle problematyczny i dotknąć niemal każdą kobietę. Warto wiedzieć, jak dokładnie objawia się ta choroba i na czym polega jej efektywne leczenie, aby zniwelować nieprzyjemny problem.

Czytaj więcej

Kosmetyki na łupież pstry – wybierz najlepsze

Kosmetyki na łupież pstry to ważny element zwalczania tej uciążliwej choroby skóry. Dowiedz się jakie dermokosmetyki na łupież pstry są najskuteczniejsze w kontekście terapii infekcji, jak działają i jaki powinien być idealny skład kosmetyków na łupież pstry.

Czytaj więcej

Czy łupież pstry można wyleczyć skutecznie?

Czy łupież pstry można wyleczyć? To pytanie, które zadaje sobie każda osoba z diagnozą tego problemu. Na szczęście chorobę można leczyć, choć proces ten nie należy do najprostszych. Zwykle zaczyna się od aplikowania miejscowo preparatów o działaniu przeciwgrzybiczym. Jeśli nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów, konieczne są leki doustne. Warto też stosować przez cały okres kuracji […]

Czytaj więcej

Biała glinka (Kaolin)

Biała glinka (Kaolin) to drogocenny minerał, który znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce ze względu na swoje cenne właściwości. Cechuje się dużą skutecznością, a przy tym jest najdelikatniejsza spośród dostępnych glinek. Dostępna jest w formie drobnoziarnistego pyłu. Polecana jest przede wszystkim do skóry suchej.

Czytaj więcej

Glukonian cynku (Zinc Gluconate)

Glukonian cynku (Zinc Gluconate) to popularny składnik kosmetyków. Wykazuje przede wszystkim działanie kondycjonujące, antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób dermatologicznych. Jest również skutecznym i naturalnym antyandrogenem. Zmniejsza wydzielanie sebum, zwęża pory. Hamuje 5-alfa reduktazę, przez co działa przeciwtrądzikowo i zmniejsza łysienie androgenowe. Poprawia efektywność kuracji kwasem salicylowym, azelainowym i wit.B6. Glukonian cynku […]

Czytaj więcej

Nieleczony łupież pstry- jakie są konsekwencje?

Nieleczony łupież pstry prowadzi do poważnych konsekwencji dermatologicznych, które objawiają się widocznymi zmianami na skórze. Zwlekanie z podjęciem leczenia lub niepodejmowanie go w ogóle, jest najgorszą decyzją, jaką może podjąć pacjent. Pojawienie się na skórze głowy lub ciała jakichkolwiek niekojących objawów, które mogą wskazywać na łupież pstry, powinny nas niezwłocznie skierować do lekarza, który zdiagnozuje […]

Czytaj więcej

Sól Epsom (Magnesium Sulfate)

Sól Epsom, inaczej sól angielska lub gorzka to nieorganiczny związek chemiczny soli kwasu siarkowego oraz magnezu. Wykazuje szereg korzystnych właściwości, szczególnie na skórę i włosy. Przypomina gruboziarnistą sól, jest biała i bezwonna. Dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Czytaj więcej

Paczula (Pogostemon Cablin)

Paczula jest rośliną o wspaniałym aromacie i doskonałych właściwościach leczniczych. Spokrewniona z miętą i macierzanką znajduje szerokie zastosowanie w kosmetykach, docenia się ją także jako skuteczny komponent maści i leków zwalczających uciążliwe schorzenia, szczególnie dermatologiczne.

Czytaj więcej

Białe plamy na ciele – czego są objawem?

Białe plamy na ciele wynikają zwykle z zaburzeń pigmentacji o zróżnicowanym podłożu. Wskazać można w tym kontekście przede wszystkim bielactwo oraz zaburzenia autoimmunologiczne, emocjonalne czy hormonalne. Oznaką jakich chorób i dolegliwości są jasne plamy na ciele? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Żel na łupież pstry – przekonaj się, jak działa

Żel na łupież pstry jest jednym z preparatów kosmetycznych stosowanych w chorobie wywoływanej przez przez drożdżaki Malassezia furfur. Produkt może być także stosowany w innych dermatozach wywołanych aktywnością drożdżaków na skórze, w tym: w łojotoku i łojotokowym zapaleniu skóry. Ma dobrą konsystencję, dzięki czemu świetnie się rozprowadza na skórze, jednocześnie jest wydajnym produktem. Jakie są […]

Czytaj więcej

Łupież pstry – jak można się zarazić tą chorobą?

Jeśli chodzi o łupież pstry, jak można się zarazić zależy od kilku czynników, które można podzielić na pośrednie oraz bezpośrednie. Pierwsze mają miejsce, gdy dotykamy przedmiotów, z którymi kontakt miała osoba zakażona, natomiast- drugie, gdy mamy osobisty kontakt z osobą zakażoną. Szczególnie narażone są osoby z obniżoną odpornością oraz cierpiące z powodu nadpotliwości.

Czytaj więcej

Alantoina (Allantoin)

Alantoina (Allantoin) to substancja, która- ze względu na swoje właściwości, znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Słynie przede wszystkim ze swojego działania łagodzącego i przeciwzapalnego, jest pochodną mocznika. To sprawia, że jest stosowana jako składnik dermokosmetyków oraz maści i leków dermatologicznych. Jakie są jej kluczowe właściwości? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Lawenda (Lavandula Angustifolia)

Lawenda (Lavandula Angustifolia) pochodzi z rodziny jasnowatych, a jej wysokość sięga od 50 do 90 cm. Zbudowana jest głównie z pędów, które w dolnej części są nieco zdrewniałe, a w górnej pokryte charakterystycznym meszkiem oraz liście w kolorze fioletowym. Wyróżnia się przyjemnym zapachem, a także właściwościami relaksującymi i uspokajającymi. W związku z tym lawenda znajduje […]

Czytaj więcej

Lekarstwo na łupież pstry- które wybrać?

Lekarstwo na łupież pstry jest podstawową metodą kuracji w przypadku tej choroby. Leczenie bywa wymagające i skomplikowane, a im bardziej zaawansowane stadium choroby, tym trudniejsze i wymaga więcej czasu. Choroba ma postać nawracającą, co oznacza, że pomimo pozytywnego przebiegu leczenia, mogą pojawić się nawroty objawów. Lekarstwo na łupież pstry zwykle stosowane jest miejscowo, a gdy […]

Czytaj więcej

Łupież pstry na głowie – kompendium wiedzy

Łupież pstry na głowie to grzybica skóry głowy wywołana drożdżakami. Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość. Łupieżem pstrym na głowie można się zarazić. Najczęściej dotyka on dorastającą młodzież oraz osoby dorosłe. Niezwykle ważna jest profilaktyka. Łupież pstry na głowie, raz zwalczony, może powracać.

Czytaj więcej

Soda oczyszczona na łupież pstry – jak działa?

Soda oczyszczona na łupież pstry jak się okazuje faktycznie, ma bardzo pozytywny wpływ i pozwala pozbyć się łupieżu w dość krótkim czasie. Warto wiedzieć jednak, w jaki sposób można ją stosować i dlaczego.Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że łupież pstry jest coraz częstszym problemem i właśnie dlatego odpowiednie działanie i niebagatelizowanie dolegliwości jest […]

Czytaj więcej

Łupież pstry na klatce piersiowej – kompendium wiedzy

Łupież pstry na klatce piersiowej to zakażenie naskórka, wywołane przez grzyby drożdżopodobne. Zajmuje on dużą powierzchnię skóry oraz jest niezwykle uciążliwy dla osób, których dotyka.

Czytaj więcej

Krem na łupież pstry – co warto wiedzieć?

Krem na łupież pstry coraz częściej wskazywany jest jako skuteczne działanie przeciwko łupieżowi pstremu. Faktycznie korzystanie z niego regularnie może przynieść oczekiwane efekty. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób go aplikować oraz, jaki ma to być krem. Na pewno musi być to produkt bezpieczny, naturalny i w pełni dopasowany do skóry z tak poważnymi problemami. […]

Czytaj więcej

Olejek herbaciany na łupież pstry – sprawdź, jak działa

Olejek herbaciany na łupież pstry to jedna z wielu domowych metod, która stosowana jest w walce z tą chorobą. Wszystko za sprawą cennych właściwości tego preparatu. Okazuje się, że jego działanie ma skuteczne efekty w walce z drożdżakami, które wywołują drażniące zmiany na skórze. Olejek herbaciany odpowiada przede wszystkim za wysuszanie plam powstających przez łupież […]

Czytaj więcej

Skąd się bierze łupież pstry? – przyczyny i objawy schorzenia

Skąd się bierze łupież pstry? – w poniższym artykule odpowiemy na to i tym podobne pytania. Łupież pstry to odmiana łupieżu, którą wywołują drożdżaki z rodziny Malassezia fulfur. Łupież pstry to uciążliwa choroba, która może nawracać po wyleczeniu. Dlatego tak ważne jest to, by wiedzieć jakie są przyczyny i objawy łupieżu pstrego oraz w jakich […]

Czytaj więcej

Witamina E (Tocopherol Acetate)

Witamina E ma wiele zastosowań. Ponieważ jest silnym antyoksydantem nazywana jest witaminą młodości. Opóźnia procesy starzenia się skóry i wpływa na jej odbudowę. Ale skuteczna jest również w profilaktyce chorób układu sercowo- naczyniowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie inne działania ma witamina E to zapraszam do lektury.

Czytaj więcej

Łupież pstry – leki bez recepty – jakie wybrać?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dokuczliwą przypadłością jest łupież pstry, leki bez recepty mogą okazać się w tym przypadku jednym z wielu skutecznych sposobów. Oczywiście trzeba wiedzieć, w jaki sposób je dobrać, aby faktycznie zauważyć pozytywne rezultaty. W tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest po prostu rozmowa z lekarzem, który oceni stan skóry […]

Czytaj więcej

Plamy po łupieżu pstrym – co musisz o nich wiedzieć

Plamy po łupieżu pstrym bywają stosunkowo uciążliwe i mogą być źródłem wielu kompleksów. Obniżają poczucie własnej wartości i przysparzają wielu zmartwień. Są jednak sposoby, by pozbyć się ich znacznie szybciej. Jeśli borykasz się z tym problemem, to przeczytaj koniecznie!

Czytaj więcej

Sposoby na łupież pstry: sprawdź!

Sposoby na łupież pstry można podzielić na te specjalistyczne oraz domowe. Niestety, ale w dzisiejszych czasach dosyć duża liczba osób zmaga się z łupieżem pstrym, który najczęściej pojawia się u dzieci oraz młodzieży. Walka z tym problemem nie należy wprawdzie do najłatwiejszych, ponieważ wymaga wizyty u specjalisty, jednak aby pozbyć się tego problemu, warto również […]

Czytaj więcej

Łupież pstry w okolicach bikini – ABC

Łupież pstry w okolicach bikini nie jest zjawiskiem rzadkim. Okolice intymne nie są bezpieczne przed pojawieniem się objawów łupieżu pstrego. Co więcej, symptomy w tych rejonach ciała mogą być szczególnie uciążliwe. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się łupież pstry w okolicy bikini oraz co zrobić, gdy podejrzewamy to schorzenie, ponieważ jest do dość częsta choroba skóry, […]

Czytaj więcej

Mydło z kwasem salicylowym na łupież pstry – czy warto stosować?

Mydło z kwasem salicylowym na łupież pstry jest jednym z preparatów, służących do pielęgnacji skóry w trakcie leczenia tego schorzenia. Łupież pstry to uciążliwa dolegliwość, która wywoływana jest przez grzyby drożdżopodobne z rodziny Malassezia fulfur. Czy warto stosować mydło z kwasem salicylowym na łupież pstry? Jakie wykazuje ono właściwości? Jak dbać o skórę w trakcie […]

Czytaj więcej

Pantenol (Panthenol)

Pantenol jest składnikiem wielu produktów. Zawdzięcza to głównie swojemu wszechstronnemu działaniu i możliwości wykorzystania w rozmaitych dziedzinach codziennego życia. Przede wszystkim składnik ten silnie regeneruje i odbudowuje nawet zniszczoną skórę. Czy przeglądając etykiety kosmetyków, warto szukać na nich pantenolu? Jakie wykazuje działanie i na co można go stosować? Czy pantenol na łupież pstry jest mitem, […]

Czytaj więcej

Łupież pstry na ramionach – przyczyny, objawy i pielęgnacja

Łupież pstry na ramionach to uciążliwa choroba skóry, która powodowana jest przez grzyby z rodziny Malassezia fulfur. Schorzenie to wygląda nieestetycznie, co może powodować uczucie wstydu i skrępowania. Aby wyleczyć łupież pstry na ramionach, należy stosować specjalne dermokosmetyki do ciała. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje o tym, jakie są przyczyny i objawy łupieżu pstrego […]

Czytaj więcej

Plamy na ciele – poznaj przyczyny

Plamy na ciele są częstą reakcją organizmu na różne czynniki zewnętrzne, jak również oznaką, że zachodzą w nim pewne zmiany. Mogą być efektem alergii, ale też informować o poważnych chorobach, które mogą w przyszłości zagrozić nam oraz naszym bliskim. Niezależnie od tego, czy towarzyszą im inne objawy takie jak swędzenie lub zaczerwienienia, czy też w […]

Czytaj więcej

Glukonian miedzi (Copper Gluconate)

Glukonian miedzi, cenny pierwiastek śladowy, który jest przyswajalną formą miedzi. Jest istotnym składnikiem niwelującym przyczyny i objawy wielu chorób skóry, w tym łupieżu pstrego. Dzięki temu, że miedź łatwo jest absorbowaną pod postacią soli –  glukonianu miedzi, szybciej i łatwiej trafia do głębszych warstw skóry. Związki miedzi znajdują zastosowanie w przypadku leczenia przewlekłych dolegliwości skórnych. Stymulują regenerację […]

Czytaj więcej

Łupież pstry – okolice intymne

Chyba każdy wie, jak nieestetyczny jest łupież pstry, okolice intymne wcale nie są przed nim bezpieczne, ponieważ zmiany skórne mogą pojawić się również tam i do tego są wyjątkowo uciążliwe. Łupież pstry w okolicach intymnych może być dość trudny do wyleczenia, a dodatkowo czasami bywa mylony z innymi chorobami. Warto więc wiedzieć, co zrobić, aby mieć pewność, że to […]

Czytaj więcej

Preparaty na łupież pstry

Preparaty na łupież pstry są na rynku ogólnodostępne. Jak wybrać ten najlepszy? Łupież pstry wywoływany jest przez grzyba należącego do drożdżopodobnych. Z tego względu w jego zwalczaniu największe rezultaty będą przynosić preparaty przeciwgrzybiczne. Dostępne są zarówno w tabletkach, jak i maści do stosowania miejscowego. Wybór zależy od tego, gdzie występuje łupież pstry i jak najwygodniej […]

Czytaj więcej

Olejek lawendowy (Lavandula Angustifolia Oil)

Olejek lawendowy jako składnik kosmetyków Olejek lawendowy wykorzystywano już w starożytności. Obecnie także jest on powszechnie używany w przemyśle kosmetycznym oraz medycznym. Dzięki swoim cechom prozdrowotnym i upiększającym jest on składnikiem wielu kosmetyków. Wśród nich wyróżnia się między innymi wszelkiego rodzaju kremy, emulsje, maści, sera, sole do kąpieli oraz maseczki.

Czytaj więcej

Chmiel zwyczajny (Humulus Lupulus)

Chmiel zwyczajny to najczęściej wymieniany składnik popularnego w Polsce napitku – piwa. Ta wiecznie zielona roślina charakteryzuje się jednak szeregiem dodatkowych, zdrowotnych funkcji. Chmiel zwyczajny towarzyszy ludzkości od tysięcy lat – stosowali go już starożytni Babilończycy, a także Egipcjanie. Jako pierwsi jego uprawę rozpoczęli starożytni mieszkańcy Rzymu. Dziś omówimy jego wykorzystanie przy różnych dolegliwościach, w […]

Czytaj więcej

Siarczek selenu (Selenium Sulfide)

Siarczek selenu to pochodna selenu, czyli wysoko alkalizującego mikroelementu. Stanowi ważny element prawidłowego funkcjonowania organizmu, wspierając przebieg wielu funkcji życiowych. Preparaty zawierające selen znajdują szerokie zastosowanie w przypadku leczenia różnego rodzaju chorób, zwłaszcza skórnych. Jedną z nich jest łupież pstry. W takiej sytuacji specjaliści proponują pozostawienie preparatu na jego bazie, na skórze głowy przez co najmniej […]

Czytaj więcej

Łupież pstry w brwiach

Wbrew pozorom łupież pstry w brwiach jest dość częstą dolegliwością. Może pojawiać się on u osób, które cierpią na zaawansowany łupież pstry, ale także u tych, u których są to pierwsze objawy. Łupież pstry to dość podstępna choroba, a więc może atakować ona różne części ciała. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób rozpoznać łupież pstry w brwiach oraz, co […]

Czytaj więcej

Czy łupież pstry swędzi?

Wiele osób zastanawia się, czy łupież pstry swędzi oraz, czy dyskomfort, który się odczuwa, spowodowany jest właśnie tym. Warto więc wyjaśnić raz na zawsze, że oczywiście, łupież pstry może swędzieć. W końcu sprawia on, że skóra się przesusza i łuszczy, a skóra w takiej postaci zawsze zaczyna swędzieć. Warto jednak wiedzieć o tym, jak najwięcej, aby móc […]

Czytaj więcej

Łupież pstry na dekolcie

W wielu przypadkach zdarza się łupież pstry na dekolcie. Niestety nie jest to tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Z całą pewnością nie wygląda to estetycznie, a więc nic dziwnego, że wiele osób jest w stanie zrobić wszystko, aby poradzić sobie z takimi zmianami. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób go rozpoznać i jak rozpocząć leczenie, aby […]

Czytaj więcej

Olej kokosowy na łupież pstry (Cocos Nucifera Oil)

Coraz częściej stosowany jest olej kokosowy na łupież pstry. Czy faktycznie przynosi on pozytywne efekty? Koniecznie warto to sprawdzić! Z całą pewnością jest to doskonały produkt, który cieszy się dużą popularnością i często wykorzystywany jest właśnie przy chorobach skórnych. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o jego właściwościach.

Czytaj więcej

Tabletki na łupież pstry – czy przynoszą ulgę?

Coraz większą popularność zyskują tabletki na łupież pstry. Faktycznie wydają się być one dość wygodnym rozwiązaniem, ponieważ wystarczy pamiętać o przyjęciu odpowiedniej dawki leku i nie martwić się tym, czy tłusta maść nie pobrudzi na przykład ubrania, albo tym, że nie ma się sposobności, aby regularnie po nią sięgać. Warto więc wiedzieć, czym charakteryzują się tabletki na łupież […]

Czytaj więcej

Mydło na łupież pstry – jak je wybrać?

Mydło na łupież pstry to doskonałe rozwiązanie. Preparaty oczyszczające skórę doskonale działają w przypadku pojawienia się właśnie łupieżu pstrego. Oczywiście ważne jest to, aby pamiętać o ich regularnym stosowaniu, a także ich składniki aktywne. Bez nich nie można by było zaobserwować pozytywnych rezultatów.

Czytaj więcej

Łupież pstry a łuszczyca. Jak je odróżnić?

Łupież pstry a łuszczyca mogą być naprawdę dosyć podobne. To z tego względu warto wiedzieć, w jaki sposób je rozróżnić i wiedzieć, czy ma się do czynienia z łupieżem pstrym, czy jednak z łuszczycą. Okazuje się, że rozpoznanie chorób z początku może być nieco trudne, ale wiedząc, czym się charakteryzują, całe zadanie powinno stać się możliwe […]

Czytaj więcej

Łupież pstry – lampa Wooda jako nowa metoda rozpoznawania choroby

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak nieestetyczną i bolesną chorobą jest łupież pstry. Lampa Wooda to stosunkowa nowość na rynku, ale już teraz przyciąga uwagę wielu osób, które zmagają się z łupieżem pstrym. To właśnie dlatego warto wyjaśnić, czym ona jest i w jaki sposób działa. Warto rozwiać więc wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej

Łupież pstry, wypadanie włosów i sposoby jak sobie z tym radzić

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak nieestetyczny i problematyczny jest łupież pstry. Wypadanie włosów jest niestety jednym z jego skutków ubocznych. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób działać, aby włosy nie wypadały i, aby nie doszło do całkowitego łysienia. Znajomość tej choroby znacząco pomaga temu zapobiec.

Czytaj więcej

Czy łupież pstry można opalać? O czym warto pamiętać?

Wraz z nadejściem lata coraz więcej osób zastanawia się, czy łupież pstry można opalać. Faktycznie jest to istotne zwłaszcza w przypadku osób, które planują wyjazd w ciepłe kraje lub po prostu lubią przebywać na słońcu. Warto więc sprawdzić, czy łupież pstry można opalać i z jakimi ewentualnymi konsekwencjami może się to wiązać.

Czytaj więcej

Łupież pstry pod pachami – jak go wyleczyć?

Łupież pstry pod pachami to niestety dość często spotykana dolegliwość. Dodatkowo bardzo męcząca i bolesna, ponieważ zmiany skórne pojawiające się pod pachami, narażone są na ciągłe podrażnienia, co oczywiście opóźnia powrót do zdrowia i wyleczenie nieestetycznych zmian. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z łupieżem pstrym pod pachami, aby miał on jak najmniej zaawansowaną formę, która […]

Czytaj więcej

Jakie naturalne sposoby na łupież pstry warto wypróbować?

Naturalne sposoby na łupież pstry cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Faktycznie mogą one znacząco wspomóc leczenie, a w wielu mniej zaawansowanych przypadkach nawet całkowicie przyczynić się do ozdrowienia. Naturalne sposoby na łupież pstry są w pełni bezpieczne i dlatego jak najbardziej można je sprawdzić bez żadnego ryzyka.

Czytaj więcej

Łupież pstry na dłoniach – jak go rozpoznać?

Łupież pstry na dłoniach to problem, z którym wbrew pozorom boryka się naprawdę wiele osób. To dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nim poradzić i co zrobić, aby łupież pstry na dłoniach zaczął zanikać, a finalnie całkowicie zniknął. Oczywiście może to być dość długi proces, ale na pewno warto rozpocząć leczenie, aby łupież pstry nie […]

Czytaj więcej

Łupież pstry na szyi – jak sobie poradzić?

Łupież pstry na szyi to znaczący problem, który nie tylko nie wygląda estetycznie, ale i przysparza wielu kłopotów. Warto mówić głośno o tym, że jest to choroba i koniecznie trzeba ją leczyć, ponieważ łupież pstry na szyi nie zniknie sam z siebie. To właśnie dlatego należy wiedzieć, w jaki sposób z nim postępować, aby zmniejszyć jego widoczność, a […]

Czytaj więcej

Łupież pstry – leczenie ziołami to dobre rozwiązanie?

Warto dowiedzieć się, jak wygląda i czym charakteryzuje się łupież pstry. Leczenie ziołami bardzo często polecane jest, aby całkowicie pozbyć się tej dolegliwości i cieszyć się na nowo gładką skórą pozbawioną swędzących i nieestetycznych łusek. Zioła na łupież pstry powinny być jednak odpowiednio dobrane, tak aby faktycznie przynosiły 100% skuteczność.

Czytaj więcej

Różowe plamy na ciele to objaw wielu dolegliwości! Sprawdź jakich!

Różowe plamy na ciele mogą być objawem wielu różnych chorób. To dlatego warto wiedzieć, jakie dolegliwości charakteryzują się występowaniem tego typu zmian skórnych. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie rozpocząć odpowiednie leczenie oraz przynieść sobie ulgę, ponieważ choroby skórne bardzo często powodują ból oraz dyskomfort.

Czytaj więcej

Łupież pstry na brzuchu? Sprawdź, czym się charakteryzuje!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż łupież pstry na brzuchu jest jak najbardziej możliwy. Zazwyczaj sama nazwa łupież kojarzona jest głównie ze skórą głowy. W tym przypadku jednak łupież plamisty, bo i tak bywa nazywana ta przypadłość, może występować także na innych częściach ciała, w tym bardzo często właśnie na brzuchu.

Czytaj więcej

Łuszczenie skóry na twarzy – sprawdź, czego może być to objaw

Łuszczenie skóry na twarzy jest niestety bardzo uciążliwym problemem, ale istnieją skuteczne sposoby na to, aby sobie z nim radzić. Na samym początku warto jednak sprawdzić, co powoduje tak rozległe łuszczenie skóry na twarzy. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiednie metody leczenia.

Czytaj więcej

Łupież pstry – woda utleniona może pomóc usunąć tę dolegliwość?

Warto mieć świadomość, jak nieestetyczną i utrudniającą normalne funkcjonowanie przypadłością, jest łupież pstry. Woda utleniona w tym przypadku może znacząco pomóc, ponieważ nie od dziś wiadomo, iż naturalne, domowe sposoby, bardzo szybko przynoszą ulgę i poprawę stanu skóry, jak i samopoczucia. Warto więc dowiedzieć się, dlaczego woda utleniona jest stosowana w tym przypadku i jaki faktyczny wpływ […]

Czytaj więcej

Łupież pstry – dieta może pomóc?

Dieta w łupieżu pstrym. Warto wiedzieć, że dolegliwością, która skutecznie może obniżyć standard życia, jest łupież pstry. Dieta w tym przypadku jest niezwykle istotna, jeśli w naturalny sposób chce się wzmocnić swój organizm, a ponadto zminimalizować objawy chorobowe. Spożywane produkty zawsze mają przecież wpływ na stan skóry oraz ogólne samopoczucie i dlatego ich świadomy wybór […]

Czytaj więcej

Co na łupież pstry zadziała najlepiej? Od domowych rozwiązań po leczenie dermatologiczne

Co na łupież pstry warto zastosować, żeby pozbyć się wszelkich objawów? Pomoże nam w tym zarówno leczenie konwencjonalne, jak i powszechnie dostępne domowe metody. Z tego artykułu dowiesz się, jak zwalczyć łupież pstry!

Czytaj więcej

Dręczy Cię łupież plamisty? Unikaj tych czynników!

Łupież plamisty jest dolegliwością, która może być naprawdę męcząca i nieestetyczna. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób, które się z nią zmaga, jest w stanie zrobić wszystko, aby się jej pozbyć. Łupież plamisty to mniej znane określenie na łupież pstry. Warto wiedzieć o tym, iż istnieją czynniki, które znacząco go zaostrzają. Mając ich świadomość, można skutecznie wyeliminować […]

Czytaj więcej

Łupież pstry w ciąży? Lepiej wylecz go zanim zajdziesz w ciążę!

Warto wiedzieć, jak męczącą dolegliwością jest łupież pstry. W ciąży jego objawy dodatkowo mogą się nasilić. Bardzo często to właśnie w okresie ciąży powracają przypadłości, które wydawały się być już wyleczone. To dlatego ten szczególny stan może przyczynić się do nawrotu lub nasilenia łupieżu pstrego. Warto sprawdzić, w jaki sposób można sobie z nim bezpiecznie poradzić.

Czytaj więcej

Łupież pstry na nogach. Jak się go pozbyć ?

Łupież pstry na nogach to problem, z którym zmaga się wielu ludzi. Zarówno dorośli jak i dzieci. To choroba o podłożu grzybiczym, wywołana przez grzyby z rodzaju Malassezia. Grzyby te występują naturalnie w mikroflorze skóry, jednak w pewnych warunkach mogą stać się organizmami chorobotwórczymi. Choroba ta ze względu na aspekty estetyczne może przyczynić się do […]

Czytaj więcej

Kiedy stosuje się antybiotyk na łupież pstry?

Łupież pstry jest poważną chorobą atakującą skórę ciała. Infekcja grzybicza powoduje powstawanie swędzących plam skórnych, które są uciążliwe i trudne do zwalczenia. Czy antybiotyk na łupież pstry może pomóc?

Czytaj więcej

Łupież pstry a bielactwo. Na pierwszy rzut oka łatwo pomylić te dolegliwości

Łupież pstry a bielactwo, łatwo pomylić te dwie choroby ze względu na podobne objawy, jednak dzięki odpowiedniej diagnozie specjalista łatwo sprecyzuje, na co chorujemy. Jakie objawy wywołuje łupież pstry i czym charakteryzuje się bielactwo? Jakie różnice znajdziemy w leczeniu tych przypadłości?

Czytaj więcej

Łupież pstry na twarzy? Tak, to możliwe!

Łupież pstry na twarzy pojawia się stosunkowo rzadko. Najczęściej ta choroba dotyka innych części ciała, takich jak klatka piersiowa, plecy czy owłosiona skóra głowy. Zdarza się jednak, że łupież pstry występuje na powierzchni skóry twarzy, jak wygląda i jak go leczyć?

Czytaj więcej

Pirytionian cynku. Poznaj jego właściwości i znaczenie w walce z łupieżem pstrym

Pirytionian cynku to obecnie najczęściej stosowana i najskuteczniejsza substancja czynna, która pomaga w leczeniu problemów skórnych, a także zapobiega jego nawrotom. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się czym jest, jak działa i czy jest skuteczny.

Czytaj więcej

Czerwone plamy na ciele? Sprawdź, o jakiej chorobie mogą świadczyć!

Czerwone plamy na ciele mogą stanowić duży problem, ponieważ ich charakter może być stały lub przejściowy, objawy towarzyszące mogą być uciążliwe podobnie jak leczenie, mogą stanowić skutek wielu różnych chorób. Są dużym problem, ponieważ ich charakter może być stały lub przejściowy, objawy towarzyszące mogą być uciążliwe, podobnie jak leczenie. Jakie choroby mogą objawiać się w […]

Czytaj więcej

Plamy na plecach – sprawdź, jakiej choroby mogą być symptomem

Plamy na plecach mogą mieć różne przyczyny. Wiele chorób skórnych objawia się zmianami w postaci innego odcienia skóry, podrażnień czy łuszczenia. O czym mogą świadczyć odbarwienia na plecach?

Czytaj więcej

Brązowe plamy na ciele? Dowiedz się, jaka to choroba!

Brązowe plamy na ciele mogą być wywołane różnymi chorobami, jedne są groźne, inne nie przeszkadzają w życiu codziennym. Na co warto zwracać uwagę?

Czytaj więcej

Czym jest malassezia furfur? Leczenie i charakterystyka

Malassezia furfur to grzyb, który buduje naturalną mikroflorę ludzkiej skóry. W sprzyjających mu okolicznościach, dynamicznie się rozwija i tworzy liczne kolonie. W odpowiedzi na ekspansję tego patogenu, organizm uruchamia mechanizmy obronne i wytwarza stan zapalny. W ten prosty sposób grzyb przyczynia się do powstania różnego rodzaju schorzeń dermatologicznych.

Czytaj więcej

Czego objawem może być łuszcząca się skóra?

Łuszcząca się skóra to problem, na który zwrócimy uwagę przede wszystkim ze względów estetycznych. Wydawać by się mogło, że jest to kwestia wyłącznie kosmetyczna. Jednak może okazać się, że przyczyna takiego stanu rzeczy jest dużo poważniejsza. Sprawdźmy, co nasz organizm chce nam powiedzieć poprzez łuszczenie się skóry na poszczególnych częściach ciała.

Czytaj więcej

Łupież pstry u dzieci? Tak, to możliwe!

Łupież pstry u dzieci zdarza się niezwykle rzadko. Jest to przypadłość, która najczęściej występuje u nastolatków i osób dorosłych, a zdecydowanie rzadziej u małych dzieci i osób starszych. Jakie są przyczyny powstawania tej choroby u dzieci, jak wyglądają objawy i proces leczenia? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czytaj więcej

Łupież pstry – leczenie octem jako domowy sposób walki z problemem

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z problemem jakim jest łupież pstry. Leczenie octem to jeden z domowych sposobów walki z tym problemem. Stosowanie tego domowego sposobu powinno odbywać się w sposób regularny, aby faktycznie zobaczyć poprawę i aby całkowicie wyeliminować łupież pstry. Leczenie octem doskonale sprawdza się w walce z grzybami Malassezia, które są przyczyną powstawania choroby. Sprawdź […]

Czytaj więcej

Łupież pstry – czy jest zaraźliwy?

Odpowiedź na to, czy łupież pstry jest zaraźliwy już znamy, warto jednak wiedzieć skąd bierze się ta choroba. Łupież pstry (pityriasis versicolor), jest grzybem drożdżopodobnym z rodzaju Malassezia (dawniej Pityrosporum ovale, Pityrosporum furfur, Pityrosporum orbiculare, Malessezia furfur). Wieloletnie badania nie dały jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego ten powszechnie występujący grzyb przekształca się u niektórych osób w jednostkę […]

Czytaj więcej

Łupież pstry głowy

Łupież pstry głowy to uciążliwe schorzenie dermatologiczne, które dotyka głównie ludzi młodych. Dolegliwość tą wywołuje aktywność drożdżaków Mallassezja furfur, mikroorganizmów występujących w mikroflorze skóry człowieka. Jak zwalczać to schorzenie? Jak zapobiegać? Czy łupież tego rodzaju jest zaraźliwy? Dzisiaj odpowiemy na te pytania.

Czytaj więcej

Maść na łupież pstry. Co powinna zawierać w swoim składzie?

Maść na łupież pstry to podstawowy środek do miejscowego zwalczania łupieżu pstrego. Maść na łupież pstry powinna w swoim składzie zawierać przede wszystkim komponenty przeciwgrzybicze – czyli działające na właściwą przyczynę łupieżu pstrego, składniki nawilżające i łagodzące podrażnienia, kojące suchą skórę, środki przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Maść na łupież pstry, jest jednym ze sposobów zwalczenia tego […]

Czytaj więcej

Zdjęcia – jak wygląda łupież pstry?

Zdjęcia łupieżu pstrego – Jak wygląda łupież pstry? Wiele z nas może być posiadaczami tego rodzaju łupieżu, nawet o tym nie wiedząc, myląc go ze zwykłą alergią lub kojarzyć łupież tylko z włosami i skórą głowy, nie mając pojęcia, że łupież może wystąpić także na skórze i powodować wiele problemów.

Czytaj więcej

Czerwone kropki na ciele mogą wskazywać na chorobę

Czerwone kropki na ciele mogą być oznaką zarówno uczulenia, które zazwyczaj ustępuje samoczynnie po zaprzestaniu działania alergenów lub nawet oznaką choroby przykładowo takiej jak łupież pstry. Nie jest to choroba szczególnie groźna ale za to bardzo uciążliwa i wpływająca bardzo mocno na estetykę oraz samopoczucie pacjenta. Dlatego warto jest dość wcześnie rozpoznać objawy aby szybko pojąć […]

Czytaj więcej

Łupież pstry na plecach – co warto wiedzieć?

Łupież pstry na plecach to grzybicza infekcja skóry, wywoływana grzybami drożdżopodobnymi. Łacińska nazwa choroby, pityriasis versicolor, nawiązuje do rzucających się w oczy kolorowych plam, które pojawiają się na skórze i charakteryzują to schorzenie. Nieleczona może pozostawić trwałe ślady. Infekcja jest dokuczliwa, a jej leczenie wymaga czasu i z tego powodu warto rozpocząć je niezwłocznie. Warto mieć na uwadze, że łupież pstry występować […]

Czytaj więcej

Plamy na skórze – skąd się biorą i jaka jest przyczyna plam na skórze?

Plamy na skórze mogą pojawić się u każdego. Zwykle świadczą o rozwijającej się chorobie lub są efektem działania czynników zewnętrznych. Mogą przybierać różną barwę i formę. Dokładne rozpoznanie zmian skórnych pozwoli na szybsze odnalezienie przyczyny choroby, co z kolei ułatwi proces leczenia.

Czytaj więcej

Łupież pstry – przyczyny powodujące rozwój choroby

Łupież pstry przyczyny ma związane z zakażeniem drożdżopodobnymi grzybami. Występują one u każdej osoby, która przeszła etap dojrzewania. Raczej tych zmian nie obserwuje się w okresie dzieciństwa. Jednak są pewne czynniki, które aktywują chorobę. Żeby uniknąć tego schorzenia, warto wiedzieć, co może spowodować pojawienie się łupieżu pstrego.

Czytaj więcej

Łupież różowy Gilberta

Łupież różowy Gilberta (łupież pstry Gilberta) to rumieniowo-złuszczająca chroba skóry, wbrew pozorom nie mająca nic wspólnego z włosami. Dotyczy głównie dzieci od 10. rż. i młodych dorosłych (do 35. rż.), częściej kobiet.

Czytaj więcej

Łupież pstry – co to jest?

Łupież pstry to bardzo nieestetyczne zjawisko, na zarażeniem którego jesteśmy podatni wszyscy, szczególnie w okresie lata i codziennych upałów. Zmaga się z nim wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, a zmiany skórne niejednokrotnie są źródłem kompleksów i braku pewności siebie. Jak wygląda pstry łupież i czy da się dostrzec pierwsze symptomy choroby? Do jakiego lekarza […]

Czytaj więcej

Objawy Łupieżu Pstrego

Łupież pstry jest schorzeniem powodowanym przez drożdżaki. Jak wygląda łupież pstry? Do jego najbardziej charakterystycznych objawów należy występowanie zmienionych chorobowo obszarów na powierzchni skóry.

Czytaj więcej

Łupież pstry – leki

Leczenie łupieżu pstrego. Leki na łupież pstry, zarówno te na receptę jak i bez, są niekiedy równie skuteczne jak dermokosmetyki. Łupież pstry jest odmianą grzybicy skóry.

Czytaj więcej

Domowe sposoby na łupież pstry

Domowe sposoby na łupież pstry, niekiedy wydają się być skuteczne. Łupież pstry jest uciążliwą chorobą skóry, która jest wywoływana przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Malassezia.

Czytaj więcej

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Pityver - zestaw na łupież pstry

Poznaj Pityver

Skuteczne rozwiązanie na Łupież Pstry

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊