Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry, wypadanie włosów i sposoby jak sobie z tym radzić

Strona główna » Blog » Łupież pstry, wypadanie włosów i sposoby jak sobie z tym radzić

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak nieestetyczny i problematyczny jest łupież pstry. Wypadanie włosów jest niestety jednym z jego skutków ubocznych. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób działać, aby włosy nie wypadały i, aby nie doszło do całkowitego łysienia. Znajomość tej choroby znacząco pomaga temu zapobiec.

Łupież pstry – wypadanie włosów. Czy naprawdę włosy mogą zacząć wypadać?Wypadające włosy

Warto wiedzieć, jakie skutki pociąga za sobą nieleczony łupież pstry. Wypadanie włosów to, z całą pewnością jeden z nich. Warto podkreślać również, że jeśli choroba będzie naprawdę zaawansowana i będzie trwać nieleczona przez dłuższy czas, jak najbardziej może pojawić się ryzyko tego, że łupież pstry, wypadanie włosów oraz pogłębiająca się łysina staną się znacznym problemem. To właśnie z tego powodu warto działać, jak najszybciej, zanim choroba naprawdę się rozprzestrzeni.

W tej chwili na rynku jest naprawdę wiele kosmetyków oraz zabiegów, które pozwalają leczyć łupież pstry i nie doprowadzać do sytuacji kryzysowych.

Przeczytaj również artykuł na temat leczenia i leków na łupież pstry:
https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry-leki/

Łupież pstry, wypadanie włosów i ogólny wpływ choroby na stan skóry oraz włosów

Wiadomo już jakie skutki może mieć nieleczony łupież pstry. Wypadanie włosów to w tej chwili najpoważniejszy z nich. Warto więc wspomnieć przynajmniej pokrótce o tym, jaki wpływ ma choroba na ogólny stan skóry oraz włosów.

Z całą pewnością:

  • skóra staje się przesuszona,
  • swędząca,
  • pojawiają się obrzęki,
  • oraz zaczerwienienia,
  • cebulki włosów stają się słabsze,
  • włosy tracą swoją witalność,
  • na miejscu straconych włosów nie pojawiają się nowe.

Jeśli taki stan będzie trwał przez dłuższy czas, później faktycznie trudno będzie przywrócić skórę głowy do wcześniejszego wyglądu. To dlatego tak ważne jest to, aby od razu leczyć łupież pstry. Wypadanie włosów ma miejsce, gdy choroba jest już bardzo zaawansowana i warto o tym pamiętać.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Jak powstrzymać łupież pstry, wypadanie włosów i pogarszanie się stanu skóry?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób leczyć łupież pstry. Wypadanie włosów jest bowiem już jednym z najpoważniejszych sygnałów ostrzegawczych. Gdy do tego dojdzie, leczenie jest wręcz konieczne, choć najlepiej byłoby radzić sobie z łupieżem pstrym jeszcze zanim dojdzie do tak zaawansowanej sytuacji. Przede wszystkim walkę z łupieżem pstrym należy rozpocząć w jak najwcześniejszym etapie. Tylko wtedy faktycznie można zauważyć pozytywne rezultaty, a choroba szybko zacznie się cofać, zanim jeszcze spowoduje spustoszenie w organizmie. Najlepiej leczenie jest rozpocząć od dobrych jakościowo dermokosmetyków, które przeznaczone są właśnie do pielęgnacji skóry dotkniętej łupieżem pstrym.

Na pewno, gdy pojawi się łupież pstry, bardzo ważne jest szybkie i zdecydowane działanie. Z tego też powodu liczy się jakość wybranych kosmetyków. Najlepiej, jeśli są to dermokosmetyki o naturalnym i aktywnym działaniu jak np. kompleksowy zestaw na łupież pstry Pityver. Oczywiście wiele pozostaje zależne od tego, kiedy rozpoczęło się całą terapię. Im wcześniej, tym lepiej. Łupież pstry, jak najbardziej można wyleczyć już na początkowym etapie i wtedy nawet nie dojdzie do wypadania włosów, ani do ich znacznego osłabienia.


Bibliografia

1. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w niektórych chorobach skóry, 2004
2. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007
3. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002

8 głosów

Komentarze

Rozalia - 2020-04-24 09:59:07

w przypadku łupieżu pstrego trzeba jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i rozpocząć prawidłową pielęgnację dermokosmetykami.

ERajczak - 2020-04-22 13:15:26

Jak wypadają włosy z powodu łupieżu pstrego to już chyba jest jakiś bardzo zaawansowany stan. Mój mąż miał kiedyś łupież pstry, ale włosy to tracił sporadycznie, bardziej narzekał na to, że ciągle mu się z głowy sypie

zeus1122 - 2020-04-21 10:15:44

Jak kiedś miałem łupież pstry to nie przypominam sobie aby wypadały mi z tego powodu włosy. Skóra na pewno bardzo swędziała i była czerwona, ale włosów nie traziłem.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊