Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy łupież pstry można opalać? O czym warto pamiętać?

Strona główna » Blog » Czy łupież pstry można opalać? O czym warto pamiętać?

Wraz z nadejściem lata coraz więcej osób zastanawia się, czy łupież pstry można opalać. Faktycznie jest to istotne zwłaszcza w przypadku osób, które planują wyjazd w ciepłe kraje lub po prostu lubią przebywać na słońcu. Warto więc sprawdzić, czy łupież pstry można opalać i z jakimi ewentualnymi konsekwencjami może się to wiązać.

Łupież pstry – opalanie. Złe, czy dobre rozwiązanie?Smarowanie ciała kremem na łupież pstry

Wiele osób, które cierpi na łupież pstry, opalanie traktuje z pewną dozą ostrożności. Słusznie, ponieważ najpierw warto dowiedzieć się, czy łupież pstry można opalać i jaki wpływ na zmiany skórne ma działanie promieni słonecznych.

Warto podkreślać, że osoby, które cierpią na łupież pstry, z całą pewnością nie powinny go opalać, ponieważ słońce może doprowadzić do zaostrzenia objawów i pogorszenia stanu skóry. Większość chorób skórnych reaguje w sposób negatywny na nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Z tego też powodu należy zachować szczególną ostrożność, gdy pojawia się pytanie, czy łupież pstry można opalać. Na pewno warto wcześniej zabezpieczyć skórę.

Dowiedz się jakie są przyczyny łupieżu pstrego:
https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry-przyczyny-powodujace-rozwoj-choroby/

Czy łupież pstry można opalać? W jaki sposób zabezpieczyć skórę przed kąpielą słoneczną?

Zastanawiając się, czy łupież pstry można opalać, z całą pewnością warto przemyśleć również metody zabezpieczania skóry.

Jako takie metody potraktować można:

  • używanie kosmetyków z wysokim filtrem UV, które przeznaczone są do opalania,
  • zakrywanie części ciała, które dotknięte są chorobą,
  • częste nawilżanie chorobowo zmienionej skóry,
  • picie odpowiedniej ilości wody.

Przestrzegając tych kilku porad, można mieć pewność, że skóra będzie odpowiednio zabezpieczona, a przebywanie na słońcu będzie w pełni bezpieczne. Oczywiście, jak we wszystkim, także w tej sytuacji znaczącą rolę odgrywa umiar. Przede wszystkim należy rozsądnie dawkować sobie czas spędzany na pełnym słońcu. Najlepiej nie wystawiać zmian na działanie najmocniejszego słońca, czyli tego pomiędzy 12 a 15. W tym czasie zdecydowanie rozsądniej byłoby przebywać w cieniu albo przynajmniej osłaniać zmienioną chorobowo skórę. A więc, czy łupież pstry można opalać? Na pewno nie bezpośrednio. Dużą i znaczącą rolę odgrywa także dobór odpowiednich kosmetyków. Warto jednak pamiętać, że ich stosowanie jest ważne przez cały rok, a nie tylko w okresie letnim, choć wtedy na pewno należy skupić się na tym jeszcze bardziej.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Szukając najlepszej odpowiedzi na to, czy łupież pstry można opalać, z całą pewnością należy zwrócić również ogromną uwagę na dobór wspomnianych już wcześniej odpowiednich kosmetyków. Najlepiej, jeśli są to specjalnie wyselekcjonowane dermokosmetyki. Tylko ona są w stanie faktycznie wpłynąć na stan skóry i znacząco ją poprawić. Dodatkowo dermokosmetyki chronią również przed promieniowaniem słonecznym oraz pomagają utrzymać prawidłowy stopień nawilżenia skóry. Dzięki temu nie traci ona wilgoci, a co za tym idzie, nie przesusza się, a jej stan się nie pogarsza. Nie ma bowiem nic gorszego, niż skóra z łupieżem pstrym, która dodatkowo ulega jeszcze większemu wysuszeniu. Właśnie wtedy pojawia się dodatkowy ból i obrzęk oraz całkowita niemożność wystawiania zmian na promieniowanie słoneczne.

acnerose_komp3

PITYVER
Zestaw na łupież pstry ZAMÓW


Bibliografia

1. Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008
2. Kwaśniewska J., Morus-Urbańska E., Jaskółowska A., Ocena niektórych danych klinicznych u pacjentów z łupieżem pstrym, 2010
3. Kwaśniewska J., Mikologia Lekarska, 2006

12 głosów

Komentarze

olek - 2020-10-08 19:45:46

Polećcie jakie kosmetyki warto stosować przy takich okropnych upałach? moja skóra bardzo źle reaguje na słońce, a mam łupież pstry na twarzy!!!!!!11

ODETTAa - 2020-10-06 19:10:40

no ja w tym roku z tym okropnym łupieżem wyjechałam za granicę i aby go zabezpieczyć od słońca kąpałam sie w koszulce, żeby osłonić swoje plecki :))

Donka - 2020-10-04 19:10:14

gdy w tym roku wyszedł mi łupież pstry na szyi od potliwości to słońce jeszcze bardziej szkodziło mojej skórze :///

Peneolope - 2020-10-02 21:01:51

Olek, ja korzystałam jak miałam lupiez pstry z tego zestawu pityver, bardzo fajnie natłuszczał i nie czułam takiego uporczywego swądu, może też spróbuj :)

Dawidof674 - 2020-04-16 21:47:46

Chodź sam nie mam łupieżu pstrego to skusiłem się na przeczytanie tego artykułu. Przykra sprawa z tą chorobą... mam nadzieję, że tym nei da się zarazić i mi to nie grozi na basenie czy w jakiejś saunie, a przed wybuchem epidemii bywałem tam często i po wróceniu do normalności mam znów zamiar odwiedzić saunę i basen

blaszka1234 - 2020-04-16 20:21:12

ja gdy miałem łupież pstry to wyrzekałem się wielu rzeczy, ponieważ tylko stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarskich daje możliwość wyleczenia się z tego.

Michał-Waszka - 2020-04-14 13:15:39

Obecnie sam choruje na łupież pstry. Słońce zaczyna już mocniej świecić, ale nie ryzkuje i chronię się przed promieniami słonecznymi

tommy - 2020-04-13 15:46:53

Z tego co wiem to w czasie chorowania na łupież pstry nie wolno się opalać, a po wyleczeniu można, ale trzeba stosować odpowiednie kremy z filtrem.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊