Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Tabletki na łupież pstry – czy przynoszą ulgę?

Strona główna » Blog » Tabletki na łupież pstry – czy przynoszą ulgę?

Coraz większą popularność zyskują tabletki na łupież pstry. Faktycznie wydają się być one dość wygodnym rozwiązaniem, ponieważ wystarczy pamiętać o przyjęciu odpowiedniej dawki leku i nie martwić się tym, czy tłusta maść nie pobrudzi na przykład ubrania, albo tym, że nie ma się sposobności, aby regularnie po nią sięgać. Warto więc wiedzieć, czym charakteryzują się tabletki na łupież pstry i kiedy szczególnie po nie sięgnąć.

Łupież pstry – tabletki, które pomagają zwalczyć chorobęŁupież pstry tabletki

Coraz więcej osób, które cierpi na łupież pstry, tabletki traktuje jako prawdziwe wybawienie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ faktycznie działają one od środka i tym samym mają wpływ na cały organizm i wzmocnienie skóry od środka, a także są dość proste w dawkowaniu i przyjmowaniu. Oczywiście warto pamiętać, że są to tabletki, które przyczyniają się do zastopowania rozwoju drożdżaków Malassezia furfur i tym samym do zniknięcia kłopotliwych zmian skórnych.

Łupież pstry – tabletki bez recepty, czy takie istnieją?

Wiadomo już, jak kłopotliwy jest łupież pstry. Tabletki bez recepty faktycznie mogłyby okazać się prawdziwym ratunkiem, ale czy takie istnieją? Warto podkreślać, że jedyne skuteczne tabletki na łupież pstry to niestety te, które nabyć można na receptę. Głównie dlatego, że posiadają one mocne, aktywne składy i muszą być odpowiednio dobrane przez lekarza dermatologa.

Oczywiście przepisywane są one pacjentom, których stan chorobowy jest dość zaawansowany. Tabletki na łupież pstry zazwyczaj wypisywane są osobom, na które nie działają już żadne kremy oraz preparaty zewnętrzne, albo zmiany na skórze są tak zaawansowane, że trudno działać inaczej. Oczywiście istotny jest ich skład. Co powinny zawierać odpowiednio dobrane tabletki na łupież pstry? Przede wszystkim substancje przeciwgrzybicze takie jak: Terbinafina, Ketokonazol czy Itrakonazol.

Tabletki na łupież pstry

Tabletki na łupież pstry, jako ostateczność

Warto wiedzieć też o tym, że tabletki na łupież pstry zazwyczaj traktuje się jako ostateczność. Wcześniej warto skorzystać z innych metod i zobaczyć, w jaki sposób działają one na skórę. Przede wszystkim istotne są dermokosmetyki, które doskonale przywracają skórze równowagę i walczą z grzybami. Oczywiście zawsze należy zwracać uwagę na to, aby było napisane, że wybrany dermokosmetyk faktycznie posiada działanie grzybobójcze. Dzięki temu cała pielęgnacja będzie skuteczniejsza.

Jeśli zdecydujemy się jednak na tabletki, należy sprawdzić, aby posiadały one w składzie:

  • siarczek selenu,
  • witaminy,
  • składniki przeciwgrzybicze.

Wszystkie te składniki wykazują pozytywne działanie na stan skóry i wspomagają jej leczenie.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW


Warto pamiętać o tym, że leczenie łupieżu pstrego warto rozpocząć, jak najszybciej. Tylko dzięki temu w krótkim czasie będzie można zaobserwować zadowalające efekty. Przede wszystkim należy stosować dermokosmetyki na łupież pstry Pityver.

Jeśli stan choroby jest już naprawdę zaawansowany, wtedy lekarz przepisze specjalne tabletki na łupież pstry, które zawierają w sobie substancje przeciwgrzybicze. Warto jednak pamiętać, że tabletki mają wpływ na cały organizm. Dlatego warto rozpocząć walkę z łupieżem pstrym stosunkowo szybko, aby uniknąć antybiotykoterapii.


Bibliografia

1. Leeming J.P., Notman F.H., Holland K.T., The distribution and ecology of Malassezia furfur and cutaneous bacteria on human skin,1989
2. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002
3. Chen T.A., Hill P.B., The biology of Malassezia organisms and their ability to induce immune responses and skin disease, Veterinary Dermatology, 2005
4. Terui T., Kudo K., Tagami H., Cutaneous immune and inflammatory reactions to Malassezia furfur, 1999

20 głosów

Komentarze

elwira - 2020-07-30 07:54:38

Nie miałam jeszcze styczności, muszę wypróbować, bo moje tabltki na pierwsze objawy opryszczki działają skutecznie :)

Zenon - 2020-07-24 19:54:07

Myślę, że nie potrzeba pakować w siebie chemii bez potrzeby

Hanka1 - 2020-07-23 14:56:06

Ja kiedy widzę, że wychodzi mi łupież to na początku biorę tabletki, przy pierwszych objawach. Zwykle pomaga, ale jak już jest skomplikowane stadium, że tak powiem to wole dermokosmetyki

Tomasz - 2020-07-20 16:47:51

Myślę, że tabletki na łupież pstry są taką bujdą jak tabletki na odchudzanie

Daria - 2020-07-17 01:03:52

Nie pakowałabym w siebie tabletek jeśli nie ma takiej potrzeby, nie wiadomo ile tam jest chemii..

jakubka - 2020-07-07 21:54:43

Kiedyś usłyszałam o tabletkach bez recepty na łupież pstry, szczerze zaciekawiło mnie to, ponieważ często cierpię na ta przypadłość. Niestety rzeczywistość okazała się mylna i dopiero specjalne szampony mi pomogły

Kacha - 2020-07-07 19:45:00

Już lepiej polożyc sobie olej kokosowy na głowę, albo wetrzeć ekstrakt z lawendy, który bezpośrednio na tą skórę podziała ;) ja bym się nie zdeydowała na takie tabletki na łupież pstry..

Maciek - 2020-07-03 16:25:38

Szczerze to nie brałbym leków, bez konsultacji lekarza. Zwłaszcza na taką przypadłość skórną, gdzie można dostać niezłych reakcji alergicznych..

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊