Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry na twarzy? Tak, to możliwe!

Strona główna » Blog » Łupież pstry na twarzy? Tak, to możliwe!

Łupież pstry na twarzy pojawia się stosunkowo rzadko. Najczęściej ta choroba dotyka innych części ciała, takich jak klatka piersiowa, plecy czy owłosiona skóra głowy. Zdarza się jednak, że łupież pstry występuje na powierzchni skóry twarzy, jak wygląda i jak go leczyć?

Łupież pstry na twarzy – objawy

Łupież pstry na twarzy, podobnie jak na pozostałych częściach ciała, objawia się w postaci ciemnobeżowych lub czerwonych, nieregularnych plam, którym często towarzyszy świąd oraz zaczerwienienie skóry. Skóra twarzy jest mocno przesuszona, czasami zaczyna się łuszczyć. Łupież pstry na twarzy występuje rzadko, jednak jeśli już się pojawi, może on dać o sobie znać na całej powierzchni skóry twarzy, przez co stanie się dla nas bardzo dokuczliwy.

Łupież pstry na twarzy – leczenie

Łupież pstry na twarzy to grzybicza infekcja skóry, spowodowana przez bytujące na niej drożdżaki, dlatego wymaga leczenia standardowymi preparatami przeciwgrzybiczymi. Swoją walkę z łupieżem pstrym na twarzy możemy zacząć od stosowania dostępnych bez recepty maści antygrzybicznych, które zawierają ketokonazol, flukonazol i itrakonazol. Ponadto warto stosować medyczne środki do przemywania skóry twarzy.

Jednak łupież pstry ma tendencję do nawrotów, więc jeśli leki bez recepty nie pomagają lub choroba nawraca, należy zgłosić się do dermatologa, który przepisze odpowiednie leki do stosowania doustnego, które zazwyczaj mają silniejsze działanie. W celu zapobiegania nawrotom łupieżu pstrego na twarzy warto stosować specjalne środki o działaniu grzybobójczym, które zawierają kwas salicylowy.

Łupież pstry na twarzy.

Łupież pstry na twarzy – metody kuracji domowej

Łupież pstry na twarzy można spróbować leczyć także domowymi sposobami, które są całkowicie bezpieczne i również mogą przynieść rewelacyjne efekty.

Długotrwałe stosowanie leków może uszkodzić wątrobę, dlatego warto zacząć leczyć łupież pstry w bardziej naturalny sposób.

  • Przede wszystkim zrezygnuj z makijażu oraz unikaj kosmetyków, które mogą podrażniać skórę lub ją natłuszczać.
  • Zastosuj odpowiednią dietę, bogatą w warzywa i owoce, ogranicz produkty bogate w tłuszcz, sól oraz cukier.
  • Wyciąg z lawendy złagodzi podrażnienia skóry, a także może działać przeciwgrzybiczo. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji wrażliwej skóry.
  • Spróbuj leczenia ziołami, które mają działanie antybakteryjne i przyspieszą regenerację skóry, świetnie poradzą sobie w ochronie podrażnionej skóry twarzy.
  • Ocet jabłkowy można stosować w formie okładów na skórę, ma działanie antyoksydacyjne, zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Łupież pstry na twarzy – pielęgnacja skóry

Łupież pstry na twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry, ogromne znaczenie ma stosowanie odpowiednich preparatów do oczyszczania, maści oraz kremów. Najlepszymi kosmetykami są kosmetyki o naturalnym składzie. Warto żeby przy pielęgnacji zakażonej skóry używać kosmetyków, które zawierają siarczek selenu czy pirytionian cynku, ponieważ są to główne składniki, które skutecznie zwalczają grzyby.

Łupież pstry na twarzy – podsumowanie

Łupież pstry na twarzy występuje rzadko, jednak, gdy już się pojawi działać trzeba szybko. W walce z łupieżem pstrym na twarzy w pierwszej kolejności pomogą nam leki bez recepty, jeśli jednak łupież nawraca, bądź nie udaje nam się go pozbyć samodzielnie, warto zgłosić się do dermatologa, który zapewni nam odpowiednią kurację. W łupieżu pstrym na twarzy pomogą także domowe metody leczenia i prawidłowa dieta. Przy tej dolegliwości należy pamiętać, aby stosować odpowiednią pielęgnacje skóry twarzy i używać odpowiednich, najlepiej naturalnych kosmetyków.


Bibliografia

1. Baran W., Batycka A., Baran E., Leczenie zakażeń grzybiczych skóry gładkiej, skóry owłosionej głowy, paznokci i błon śluzowych, 2008
2. Simmons R.B., Gueho E., A new species of Malassezia. 1990
3. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
4. Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002

8 głosów

Komentarze

JustynaWawa - 2019-12-06 09:27:41

Leczenie łupieżu pstrego na twarzy to bardzo trudna sprawa. Najgorzej jest gdy pojawi się u dziecka. Wtedy to czeka nas trudny czas. Płacz i nieustanne latanie po dermatologach. Nikomu tego nie życzę.

merlonex2 - 2019-12-02 20:16:38

łupież pstry zaatakował kiedyś moje całe czoło i powieki nikomu tego nie życzę...

pasta - 2019-12-01 15:16:37

Łupież pstry na twarzy to najgorsze miejsce w jakim może się pojawić. Nie można niczym go zakryć. Makeup może nawet pogorszyć sprawę. Ja to świństwo podłapałam gdzieś na solarium.. masakra

fryśka - 2019-12-01 09:12:32

ooo masakra nie chciałbym mieć łupieżu pstrego na twarzy. Ostatnio mi wywaliło cały plecy, ale to jeszcze można zakryć.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊