Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry – tabletki dla dziecka i kwestie bezpieczeństwa

Strona główna » Blog » Łupież pstry – tabletki dla dziecka i kwestie bezpieczeństwa

Czy na łupież pstry – tabletki dla dziecka są odpowiednie? Lekarze zalecają, aby przed rozpoczęciem kuracji doustnej wprowadzić inne metody leczenia, które są łagodniejsze w działaniu. Mowa tutaj przede wszystkim o preparatach zewnętrznych, w tym takich jak: maści, żele czy szampony. W pierwszej kolejności na łupież pstry tabletki dla dziecka z pewnością nie są przepisywane. Na początku lekarz zaczyna od wcierek czy szamponów, a kiedy nie przynoszą oczekiwanych skutków, przepisuje leki przeciwgrzybicze lub antybiotyki. Tym bardziej leków nie wolno podawać bez konsultacji z lekarzem.

Łupież pstry - tabletki dla dzieciŁupież pstry – tabletki dla dziecka  i inne preparaty lecznicze

Na łupież pstry – tabletki dla dziecka są zwykle ostatecznością. Lekarz decyduje się na tę metodę leczenia w przypadku gdy pozostałe, w tym przede wszystkim leczenie miejscowe, okazują się nieskuteczne. Dla starszych dzieci, zwłaszcza takich, które ukończyły szesnasty rok życia, przepisuje się syrop.

Zobacz jak zwalczyć łupież pstry

Dużą popularnością cieszą się:

  • kapsułki chemioterapeutyczne, które należą do grupy pochodnych triazolu. Nie jest jednak przeznaczony docelowo dla dzieci. Lekarz zwykle podejmuje się leczenia nim, kiedy pozostałe preparaty farmakologiczne okazują się nieskuteczne, a suma ewentualnych skutków ubocznych jest mniejsza i mniej groźna niż w przypadku niepodejmowania leczenia lub dalszego gwałtownego rozwoju choroby,
  • ketokonazol, który nie powinien być podawany u dzieci poniżej drugiego roku życia,
  • itrakonazol, który można podawać dzieciom tylko pod stałą kontrolą lekarza
  • flukonazol. To inny przykład popularnych kapsułek, które znajdują zastosowanie nawet wśród najmłodszych pacjentów. Ich zażywanie należy jednak zawsze skonsultować z lekarzem.

Jeśli objawy, mimo podejmowanych działań, nie ustępują lub nasilają się, konieczna jest kolejna wizyta u dermatologa, który podejmie decyzję o innym sposobie postępowania. W przypadku gdy lekarz zaleca antybiotykoterapię, konieczne jest przyjmowanie przez dziecko leków osłonowych, które chronią jego florę bakteryjną.

Pityver - zestaw na łupież pstry

WYBIERZ PITYVER
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRYKUP TERAZ

Łupież pstry – tabletki dla dziecka a przeciwwskazania do ich stosowania

Na łupież pstry – tabletki dla dziecka są zwykle jedną z ostatnich metod leczenia. Wcześniej lekarze podejmują próby leczenia zewnętrznego. Jeśli jednak konieczna jest terapia doustna, należy wykluczyć przeciwwskazania do jej stosowania. Przede wszystkim należy upewnić się, że dziecko nie jest uczulone na żaden składnik leku, a także że jego przyjmowanie nie powoduje poważnych skutków ubocznych lub jest zbyt silne w przypadku młodego organizmu. Lekarz zawsze powinien dopasować dawkę przyjmowanego przez dziecko leku do jego wagi i wieku aby uniknąć właśnie negatywnych skutków ubocznych, które w przypadku niewłaściwego sposobu leczenia mogłyby poważnie zagrażać zdrowiu dziecka i przewyższać ewentualne korzyści płynące z wyleczenia łupieżu pstrego.

Podsumowując, dermatolodzy, którzy diagnozują łupież pstry, tabletki dla dzieci przepisują niezwykle rzadko. Wcześniej podejmują próby leczenia miejscowego. Jeśli nie przynoszą poprawy- wtedy zalecają leczenie doustne, najczęściej antybiotykoterapię.


Bibliografia:

1. Wcisło-Dziadecka D., Lis-Święty A., Trzmiel D., Łupież i łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy – patogeneza, obraz kliniczny oraz aspekty terapeutyczne, 2007
2. Bandyk J., Etiopatogeneza i leczenie różnych rodzajów łupieżu, 2016

1 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw na łupież pstry Pityver

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊