Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry na brzuchu? Sprawdź, czym się charakteryzuje!

Strona główna » Blog » Łupież pstry na brzuchu? Sprawdź, czym się charakteryzuje!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, iż łupież pstry na brzuchu jest jak najbardziej możliwy. Zazwyczaj sama nazwa łupież kojarzona jest głównie ze skórą głowy. W tym przypadku jednak łupież plamisty, bo i tak bywa nazywana ta przypadłość, może występować także na innych częściach ciała, w tym bardzo często właśnie na brzuchu.

Łupież pstry na brzuchu – czym się charakteryzuje?Łupież pstry na brzuchu

Łupież pstry na brzuchu najczęściej przybiera formę dość dużych, różowych lub czerwonych plam, które występują w większych grupach. Tego typu zmiany mogą pokryć nawet całą powierzchnię brzucha. Plamy te bywają silnie swędzące, przez co znacząco obniżają komfort życia chorującego. Łupież pstry na brzuchu jest bardzo często rozpoznawalny w przypadku cierpienia na tę chorobę.

Może przenosić się także na plecy, klatkę piersiową oraz twarz. To dlatego wymaga on natychmiastowego leczenia. Nieleczone plamy mogą bowiem stawać się coraz jaśniejsze, przez co znacząco będą odróżniać się od zdrowej warstwy skóry, co na pewno nie będzie estetyczne. Warto też pamiętać o tym, iż łupież pstry na brzuchu może zająć nawet cały jego obszar!

Dowiedz się jakie są przyczyny powodujące łupież pstry:
https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry-przyczyny-powodujace-rozwoj-choroby/

Łupież pstry na brzuchu – metody leczenia

Łupież pstry na brzuchu potrafi być niesamowicie męczący. To właśnie dlatego, jak najszybciej należy rozpocząć odpowiednie leczenie, które pozwoli na szybkie zobaczenie pozytywnych rezultatów, a także znaczące uczucie ulgi. Z całą pewnością po zauważeniu pierwszych objawów, koniecznie należy udać się do lekarza dermatologa, który przepisze odpowiednie maści lub środki doustne o działaniu przeciwgrzybiczym. Taka kuracja powinna trwać jeszcze po ustąpieniu objawów, aby mieć pewność, iż grzyby zostały wyeliminowane całkowicie. Poza tym bardzo istotne są także metody domowe, a także odpowiednie postępowanie w celu zredukowania zmian.

Są to na przykład:

  • używanie kosmetyków przeciwgrzybiczych, które zawierają selen,
  • noszenie przewiewnych ubrań, zwłaszcza w upalne dni,
  • zmiana diety na taką, która zawiera dużo witaminy D, cynku oraz żelaza.

Nawet tak niewielkie zmiany mogą sprawić, iż łupież pstry na brzuchu zacznie zanikać, a przynajmniej zmniejszy się świąd, aż do odbycia wizyty u specjalisty.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Łupież pstry na brzuchu – duża rola odpowiedniej pielęgnacji

Łupież pstry na brzuchu, z całą pewnością wymaga odpowiedniej pielęgnacji. To właśnie w tym celu należy zainwestować w odpowiednie kremy oraz maści o działaniu przeciwgrzybiczym i silnie oczyszczającym. Takie preparaty należy stosować, zarówno po zauważeniu pierwszych objawów chorobowych, jak i zapobiegawczo. Łupieżem pstrym na brzuchu można zarazić się nawet na basenie lub podczas korzystania z solarium. To dlatego tak istotne jest dbanie o odpowiednią higienę i sięganie po środki najwyższej jakości.

Na pewno łupież pstry na brzuchu wymaga szybkiego podjęcia leczenia. Każde wątpliwości należy skonsultować z lekarzem dermatologiem, który dobierze najlepsze metody leczenia. Dzięki regularnemu stosowaniu odpowiednich preparatów i ostrożności w miejscach publicznych, takich jak basen, czy sauna, z całą pewnością można się ustrzec przed tą męczącą i wyjątkowo nieestetyczną chorobą.


Bibliografia

1. Jo J.H., Kennedy E.A Kong H.H., Topographical and physiological differences of the skin mycobiome in health and disease, 2016
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002
4. Olszewska B., Imko-Walczuk B., Nowicki R., Dębska-Ślizień A., Wilkowska A., Rutkowski B., Infekcje grzybicze skóry i tkanki podskórnej u chorych po transplantacji narządów, 2016

16 głosów

Komentarze

Natalia - 2020-08-13 14:56:44

Wychodzi też od zatkania się porów. Ja musiałam swój często odkażać tonikiem i stosować specjalną maść miejscową :)

Madzia - 2020-08-11 00:49:47

Mi Pani dermatolog powiedziała, że łupież pstry na brzuchu często wychodzi przez stosowanie tych samych ręczników, co reszta domowników

Zenon - 2020-08-08 12:34:54

Mój miał akurat takie plamki prawie w kolorze skóry, przez co ich nie zauważyłem. Dopiero żona mi pokazała. Okazało się że wyszly od potu, tak teraz gorąco na dworze..

MorgI - 2020-02-21 10:16:12

Szczerze to z tego co kiedyś czytalem to nawet pogoda może mieć wpływ na uaktywnienia się lupiezu pstrego. A ujawnia on się wtedy gdy drożdżaki zaczną się rozmnażać. A drożdżaki mamy wszyscy, więc to może się przytrafić każdemu z nas.

Sargiusz244 - 2020-02-19 17:58:04

Ja też.. to pewnie na tle genetycznym czy coś

leni - 2020-02-19 10:15:42

Nie mam zielonego pojęcia skąd się biorą takie przypadłości jak łupież pstry na brzuchu

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊