Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry w okolicach bikini – ABC

Strona główna » Blog » Łupież pstry w okolicach bikini – ABC

Łupież pstry w okolicach bikini nie jest zjawiskiem rzadkim. Okolice intymne nie są bezpieczne przed pojawieniem się objawów łupieżu pstrego. Co więcej, symptomy w tych rejonach ciała mogą być szczególnie uciążliwe. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się łupież pstry w okolicy bikini oraz co zrobić, gdy podejrzewamy to schorzenie, ponieważ jest do dość częsta choroba skóry, występująca u ludzi dorosłych.

Łupież pstry w okolicach bikini – przyczyny powstawania

Łupież pstry w okolicach bikini spowodowany jest zakażeniem skóry miejsc intymnych drożdżopodobnymi grzybami Malassezia furfur. Okolice intymne, ponieważ są obfite w liczne gruczoły łojowe, są dość częstym miejscem, w którym zagnieżdżają się grzyby. Zakażenie tymi drobnoustrojami ma charakter nawrotowy, to znaczy, że nawet po całkowitym wyleczeniu nie mamy gwarancji, że łupież pstry w okolicach bikini nie pojawi się znowu za jakiś czas.

Łupież pstry najczęściej pojawia się u osób z obniżoną odpornością. Zagrożone są także kobiety w ciąży oraz osoby zmagające się z nadmierną potliwością lub ze skórą okolic intymnych o skłonnościach do przetłuszczania się. Grzyby wywołujące łupież pstry łatwiej rozwijają się w warunkach wysokiej temperatury i zwiększonej wilgotności.

Sprawdź przyczyny łupieżu pstrego.

Łupież pstry w okolicach bikini – objawy

Łupież pstry w okolicach bikini przyjmuje postać podobną do innych form łupieżu pstrego, z tą różnicą, że zmiany dotyczą okolic intymnych.

Do najczęstszych objawów łupieżu pstrego okolic bikini należą:Łupież pstry bikini

  • intensywnie czerwone plamy, które mogą się rozszerzać i zlewać ze sobą,
  • w miejscu starych ognisk powstają po pewnym czasie odbarwienia,
  • świąd o różnym nasileniu,
  • łuszczenie się skóry (mogą schodzić całe jej płaty),
  • ból i dyskomfort całej okolicy, co utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Objawów skórnych w okolicy bikini nie wolno bagatelizować. Jeśli obserwujesz u siebie któreś z wymienionych objawów, przejdź do kolejnego akapitu i dowiedz się jak dalej postępować.

Pityver - zestaw na łupież pstry

PITYVER
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ

Łupież pstry w okolicach bikini – co robić?

Łupież pstry w okolicach bikini może okazać się trudny do wyleczenia, a dodatkowo często jest mylony z innymi chorobami, takimi jak np. łuszczyca czy grzybica. Dlatego w przypadku, gdy zauważysz u siebie niepokojące objawy, które przypominają łupież pstry w okolicach bikini, jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Tylko specjalista jest w stanie prawidłowo zdiagnozować Twoją przypadłość i dobrać odpowiednią kurację.

Często już po wstępnych oględzinach lekarz stwierdza łupież pstry, jednak czasem niezbędne mogą okazać się dodatkowe badania mykologiczne. Po stwierdzeniu łupieżu pstrego, lekarz najczęściej proponuje miejscową lub ogólnoustrojową terapię przeciwgrzybiczą. Dodatkowo pamiętaj, że o skórę okolic bikini dotkniętą łupieżem pstrym należy odpowiednio zadbać. Pomocne okażą się tutaj delikatne, naturalne dermokosmetyki, którymi powinieneś zastąpić produkty pielęgnacyjne, które stosowałeś dotychczas.

Sprawdź naturalne sposoby na łupież pstry.

Łupież pstry w okolicach bikini – podsumowanie

Łupież pstry w okolicach bikini to uciążliwa i nawracająca przypadłość, której nie wolno lekceważyć. Ta infekcja grzybicza może przysporzyć wiele niepotrzebnego stresu. Warto przyjrzeć się objawom skórnym i zgłosić się jak najszybciej do specjalisty. Należy także pamiętać, jak ważna jest profilaktyka, chroniąca przed nawrotami łupieżu pstrego okolic intymnych, czyli chociażby odpowiednia higiena i pielęgnacja skóry.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW


Bibliografia

1. Mayser P., Imkampe A., Winkeler M., Growth requirements and nitrogen metabolism of Malassezia furfur, 1998
2. Bandhaya M., The distribution of Malassezia furfur and Malassezia pachydermatis on normal human skin, 1993
3. Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008

7 głosów

Komentarze

RedLips - 2020-10-07 21:01:30

Jak zobaczycie któreś z objawów łupieżu pstrego to lećcie czym prędzej do lekarza, u mnie plamki były obok cewki moczowej i piekło mnie kiedy się załatwiałam, nie polecam nikomu :)

kARMELKA - 2020-10-05 17:01:29

jeśli coś takiego nam wyjdzie to przede wszystim należy się ogolić, kiedyś słyszałam, że zostają bakterie na włosach i moze to przerodzić się w grzybicę pochwy :c

Neli - 2020-10-04 02:06:37

podobno na łupież pstry w okolicach bikini działają okłady z ziół, albo napary, że się kuca jakby nad miską i wtedy też czuć dużą ulgę i nie ląskocze już

Kotlin - 2020-09-28 11:04:30

ja robiłam okłady w kefirze i pomagało w łagodzeniu objawów xD ale nie polecam domowych metod, zwlaszcza w takim miejscu na ciele.!!

light - 2020-09-26 13:35:34

uu u mnie łupiez pstry w okolicach bikini powstał przez zbyt częste używanie jednego ręcznika i wdały się tam jakieś bakterie, w skrócie - ohyda

kirikumi - 2020-09-24 09:18:12

takie naturalne spsoby wgl nie pomagają, u mnie to nawet przerodziło się to w grzybicę pochwy :(

Gumisia - 2020-09-24 01:23:12

@Marzena to prawda, tak samo jak nie dbasz o miejsca intymne.. Wtedy łupież pstry w okolicach bikini wyjdzie ci dość szybko, bo np, preparaty mają jakieś skłądniki szkodzące itd

Mireckza - 2020-09-23 19:34:11

Czytałąm gdieś kiedyś, że można dostać takiego łupieżu nawet jeśli używa się takich kosmetyków z dużą ilością chemii w środku

Hermiiona - 2020-09-22 07:36:01

miałam kiedyś łupież pstry na dekolcie i naprawdę łąskotało mnie to miejsce, co dopiero jak bikini by drapalo

atula - 2020-09-21 17:34:40

no wyobrażam sobie mieć łupież pstry w okolicach bikini, na pewno to drażni przy chodzeniu

da - 2020-09-20 22:21:13

Ojj.. gdy miałam tam łupież pstry to bez przerwy chciałam się drapać.. nie życzę nikomu..

Marzena - 2020-08-22 13:35:42

słyszałam, że od brudnej bielizny może tam wyjść łupież pstry czy to prawda??

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊