Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy łupież pstry swędzi?

Strona główna » Blog » Czy łupież pstry swędzi?

Wiele osób zastanawia się, czy łupież pstry swędzi oraz, czy dyskomfort, który się odczuwa, spowodowany jest właśnie tym. Warto więc wyjaśnić raz na zawsze, że oczywiście, łupież pstry może swędzieć. W końcu sprawia on, że skóra się przesusza i łuszczy, a skóra w takiej postaci zawsze zaczyna swędzieć. Warto jednak wiedzieć o tym, jak najwięcej, aby móc zdecydować, w jaki sposób załagodzić swędzenie.

Czy łupież pstry swędzi i czym jest to spowodowane?

Znaleźć można wiele pytań na temat tego, czy łupież pstry swędzi. Niestety w tym przypadku odpowiedź jest twierdząca. Łupież pstry może powodować nawet naprawdę silny świąd, który niestety nasila się jeszcze bardziej, wtedy gdy chory zaczyna drapać lub pocierać chorobowo zmienioną skórę. Jest to zamknięte kółko i warto o tym pamiętać. Podrażniona skóra swędzi jeszcze bardziej. Dlaczego tak się dzieje i dlaczego skóra z łupieżem pstrym tak swędzi.

Powodów jest kilka:

  • przede wszystkim jest ona odwodniona,
  • wysuszona,
  • łuszczy się,
  • obrzęknięta,
  • zaczerwieniona.

Sprawdź jakie są inne objawy łupieżu pstrego.

Każda z tych kwestii sprawia, że łupież pstry swędzi. Zastanawiając się więc, czy łupież pstry swędzi, z całą pewnością można odpowiedzieć, że niestety tak.

Czy łupież pstry swędzi, a jeśli tak, to jak można go załagodzić?

Wiedząc już, czy łupież pstry swędzi, warto zastanowić się nad tym, czy w ogóle można go w jakiś sposób załagodzić? Oczywiście istnieją takie sposoby i warto sięgnąć po nie, aby przynieść sobie szybką ulgę. Do takich metod zaliczyć można stosowanie chłodnych okładów. Najlepiej z mokrego ręcznika. Warto jednak pamiętać, aby nie pocierać skóry.

Warto też pamiętać o składnikach niektórych preparatów oraz kremów, które również doskonale działają na świąd i są w tej kwestii wręcz niezastąpione. Mowa o takich składnikach, jak olej kokosowy oraz pirytonian cynku. Obydwa z nich są bardzo znane, jeśli chodzi o pielęgnacje skóry i wcale nie ma się czemu dziwić. Przynoszą bowiem doskonałe efekty. Olej kokosowy naturalnie nawilża i odżywia skórę oraz pozostawia ją miłą w dotyku a długi czas. Zaletą oleju kokosowego jest to, że wnika on głęboko w warstwy skóry i działa właśnie tam, aktywnie odżywiając skórę na wszystkich jej płaszczyznach.

Łupież pstry - swędzenie

Kolejnym polecanym składnikiem jest pirytonian cynku. Ma on działanie bakteriobójcze, a tym samym sprawia, że skóra jest lepiej chroniona i przestaje tak swędzieć. Warto szukać tego składniku w składzie popularnych kosmetyków i preparatów natłuszczających, ponieważ na pewno przyniesie on ulgę. Wiele osób zastanawiając się, czy łupież pstry swędzi, obawia się, że nie ma na to lekarstwa. Na całe szczęście jest inaczej i chorzy mogą znaleźć ukojenie.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Wiedząc już, czy łupież pstry swędzi, warto skupić się na tym, co można zrobić, aby zminimalizować uczucie świądu i poprawić komfort swojego życia. Z całą pewnością warto sięgnąć po polecane kosmetyki i stosować je regularnie. Tylko dzięki temu zauważyć można jakąś poprawę. Oczywiście kosmetyki te koniecznie muszą zawierać omawiane składniki. Mają one zbawienny wpływ na skórę i dzięki temu nawilżają ją i odżywiają na długi czas, a nawilżona skóra zdecydowanie mniej swędzi.

Emulsja do ciała Pityver na łupież pstry zawiera pirytonian cynku.

Pityver - zestaw na łupież pstry

PITYVER
ZAMÓW KURACJĘ ODPOWIEDNIĄ DLA SIEBIEKUP TERAZ


Bibliografia

1. Zawirska A., Adamski Z., Grzyby z rodzaju Malassezia, 2004
2. Macura A.B., Pawlik B., Leczenie grzybic. Zarys mikologii lekarskiej, 1998
3. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002

5 głosów

Komentarze

Kup teraz
Zestaw na łupież pstry Pityver

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h