Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry – lampa Wooda jako nowa metoda rozpoznawania choroby

Strona główna » Blog » Łupież pstry – lampa Wooda jako nowa metoda rozpoznawania choroby

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak nieestetyczną i bolesną chorobą jest łupież pstry. Lampa Wooda to stosunkowa nowość na rynku, ale już teraz przyciąga uwagę wielu osób, które zmagają się z łupieżem pstrym. To właśnie dlatego warto wyjaśnić, czym ona jest i w jaki sposób działa. Warto rozwiać więc wszelkie wątpliwości.

Łupież pstry – lampa Wooda, czym ona jest?Lampa Wooda

Dla wielu osób, u których pojawia się łupież pstry, lampa Wooda jawi się niczym prawdziwe wybawienie. Jest to bowiem pewna nowość, ale niezwykle skuteczna i właśnie to w dużej mierze przemawia na jej korzyść. Tradycyjnie jest to lampa drewniana, która posiada łuk rtęciowy o małej wydajności, który także pokryty jest filtrem z drewna. W tej chwili na rynku znaleźć można wiele modeli, ale ich zastosowanie oraz produkcja pozostają takie same. Jest to istotna wiadomość dla wszystkich tych, którzy zmagają się z łupieżem pstrym.

Dowiedz się co powinna zawierać maść na łupież pstry:
https://poznajpityver.pl/blog/masc-na-lupiez-pstry/

Łupież pstry – lampa Wooda. Jak ona działa i kiedy się ją stosuje?

Jest to metoda polecana każdemu, kto podejrzewa u siebie łupież pstry. Lampa Wooda jest lampą diagnostyczną, a więc pozwala na skuteczne i szybkie rozpoznanie choroby. W tym badaniu analizie poddaje się skórę lub włosy. Chorobowo zmieniona skóra lub włosy wystawiane są na działanie światła wydzielanego przez wspomnianą lampę.

Warto też wiedzieć, w jaki sposób przygotować się do badania, aby uzyskać jednoznaczne wyniki, które potwierdzą lub wykluczą występowanie łupieżu pstrego. Przede wszystkim dobrym wyborem będzie nie mycie skóry lub włosów bezpośrednio przed badaniem. Nie powinno się również sięgać po kosmetyki ani dezodoranty. Skóra powinna być pozostawiona samej sobie, ponieważ tylko wtedy faktycznie można ocenić jej prawdziwy stan. Wszystkie dodatki mogą wpłynąć na wyniki badań i tym samym je przekłamać.

Warto podkreślać też to, że badanie jest bezinwazyjne i przede wszystkim bezpieczne, a do tego wszystkiego dość szybkie, ponieważ fragmenty skóry oglądane są tylko przez kilka sekund.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Badanie nie tylko na łupież pstry. Lampa Wooda pomaga wykryć także inne dolegliwości

Warto wiedzieć o tym, że przy jej pomocy można wykryć, coś więcej, niżeli tylko łupież pstry. Lampa Wooda przyczynia się do rozpoznawania także innych schorzeń.

Wśród nich znalazło się:

  • diagnozowanie przebarwień,
  • suchej skóry,
  • tłustej skóry.

Lampa Wooda na łupież pstry

Lampa Wooda coraz częściej jest wykorzystywana do wykrywania chorób dermatologicznych, dzięki czemu można rozpocząć ich efektywne leczenie jeszcze w ich początkowej fazie. Jest to niezwykle istotne i dlatego z badaniem nie wolno zbyt długo czekać. Lampa Wooda coraz częściej zalecana jest osobom z problemami skórnymi. Wyniki są wiarygodne i przede wszystkim trudno o jakąkolwiek pomyłkę, co także działa na jej korzyść.

Gdy pojawi się łupież pstry, lampa Wooda może okazać się niezastąpiona. To właśnie dzięki niej szybko i precyzyjnie można rozpoznać chorobę.

Warto jednak pamiętać o tym, że w początkowej fazie łupieżu pstrego, bardzo często wystarczające okazują się dermokosmetyki takie jak np. Pityver. To właśnie po nie należy sięgnąć w pierwszej kolejności, aby odpowiednio odżywić skórę i wyeliminować pojawiające się zmiany.


Bibliografia

1. Nowicki R., Dermatofitozy praktycznie: zakażenia grzybicze skóry i paznokci podstawy diagnostyki i terapii, 2013
2. Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell growth,1993
3. Jo J.H., Kennedy E.A Kong H.H., Topographical and physiological differences of the skin mycobiome in health and disease, 2016

10 głosów

Komentarze

Happygirl - 2020-07-29 17:06:10

Fajna sprawa, chętnie poszłabym zoabczyć, czy taka lampa wooda wykryje mi jaką mam skórę, czy skłonną do przesuszeń, bo często mi wychodzi niestety łupież pstry..

Ela - 2020-07-25 08:25:41

Nie słyszałam o czymś takim jeszcze.. faktycznie musi być to nowa metoda, ciekawe czy jest łatwo dostępna

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊