Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – jak zmniejszyć objawy?

Strona główna » Blog » Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – jak zmniejszyć objawy?

Przesuszenie i zaczerwienienie skóry u wielu osób może być objawem naturalnym. Niekiedy przyczyna tkwi głębiej i ma podłoże w nieleczonej chorobie. Sucha skóra sprzyja nieprzyjemnym podrażnieniom. Bagatelizowanie tych objawów może doprowadzić do uporczywego swędzenia oraz pieczenia naskórka.

Przesuszenie i zaczerwienienie skóry - jak zmniejszyć objawyPrzesuszenie i zaczerwienienie skóry – przyczyny

Przesuszenie i zaczerwienienie skóry w przypadku długotrwałych objawów wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą. Schorzenie najbardziej widoczne jest latem. Jego objawy mogą oznaczać łupież pstry w początkowej fazie rozwoju choroby. W miejscu występowania plam nie dochodzi do produkowania naturalnego pigmentu. W tym okresie warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Zaczerwienienie skóry oraz lekceważenie objawów może doprowadzić do głębokich zmian naskórka. Skóra zmieniona chorobowo utrudnia normalne funkcjonowanie. Brak odporności oraz złe nawyki higieniczne powodują zagrożenie rozprzestrzeniania się objawów. Tym samym istnieje ryzyko przenoszenia choroby. Niektóre osoby mają wrodzoną tendencję do przesuszenia się skóry. Tego typu dolegliwość może być również następstwem stosowania detergentów i kosmetyków na bazie silnych związków chemicznych.

Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – objawy

Przesuszenie i zaczerwienienie skóry w wielu przypadkach przybiera postać dokuczliwego schorzenia. Podrażniona i przesuszona skóra nie wygląda zdrowo. Lekceważenie objawów doprowadza do pojawienia się na niej czerwonych plam, czasami wysypki w postaci krostek, a nawet pęknięć, które często krwawią. Przesuszenie skóry powoduje uporczywe swędzenie oraz doprowadza do odczuwania intensywnego bólu. W zminimalizowaniu tych objawów  pomogą odpowiednio dobrane kosmetyki oraz unikanie chlorowanej wody i ograniczanie wystawiania ciała na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Sprawdź: Domowe sposoby na łupież pstry!

Pityver - zestaw na łupież pstryPrzesuszenie i zaczerwienienie skóry – zestaw kosmetyków marki Pityver

Przesuszenie i zaczerwienienie skóry wymaga natychmiastowego zastosowania odpowiednich preparatów. Kosmetyki o naturalnym składzie ukoją świąd i zapobiegną stanom zapalnym. Zdecydowanie zmniejszają suchość i napięcie skóry. Zestaw kosmetyków marki Pityver stwarza optymalne warunki do regeneracji i redukuje dolegliwości poprzez niwelowanie przyczyn choroby.

W skład zestawu wchodzi:

  • emulsja do ciała,
  • płyn do skóry głowy,
  • szampon na łupież pstry.

Kompleksowa walka z łupieżem pstrym zapewni skuteczną ochronę oraz regenerację skóry na każdym etapie rozwoju choroby. Podstawą działania dermokosmetyków Pityver są naturalne olejki i ekstrakty roślinne. Szczególne działanie przeciwgrzybiczne wykazuje szampon z zawartością siarczku selenu oraz glinki białej Montmorillonite. Niewielką jego ilość należy delikatnie wmasować w skórę głowy i pozostawić na 3-5 minut, a następnie obficie spłukać wodą. Wskazane, aby płyn do skóry głowy stosować bezpośrednio po umyciu włosów szamponem Pityver. Efekty kuracji przyniosą oczekiwane rezultaty przy stosowaniu tego typu produktów raz dziennie w ciągu 7-10 dni. Po tym okresie należy bezwarunkowo stosować zarówno szampon, jak i płyn 1 raz w tygodniu przez 8-12 tygodni. Z kolei emulsja z zawartością alantoiny złuszcza zrogowaciałą warstwę komórek niemal natychmiast. Zaleca się delikatne wmasowanie w miejsca chore i pozostawienie do wyschnięcia. Należy ją aplikować 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, co najmniej przez 7-10 dni. Po tym okresie należy na tych samych zasadach smarować miejsca chore 1 dzień w tygodniu przez 8-12 tygodni. Nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań do korzystania z dermokosmetyków Pityver.

Podsumowanie

Kwestia przesuszenia i zaczerwienienia skóry zależy w dużej mierze od higieny i trybu życia. Ważne jest, aby nawilżyć skórę od wewnątrz poprzez wypijanie właściwej ilości wody mineralnej oraz utrzymanie zdrowej diety.

Pityver - zestaw na łupież pstry

WYBIERZ PITYVER
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRYKUP TERAZ


Bibliografia:

1. Crespo Erchiga V., Ojeda Martos A., Vera Casaño A., Crespo Erchiga A., Sanchez Fajardo F., Malassezia globosa as the causative agent of pityriasis versicolor, 2001
2. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002

1 głosów

Komentarze

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊