Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry – dieta może pomóc?

Strona główna » Blog » Łupież pstry – dieta może pomóc?

Dieta w łupieżu pstrym. Warto wiedzieć, że dolegliwością, która skutecznie może obniżyć standard życia, jest łupież pstry. Dieta w tym przypadku jest niezwykle istotna, jeśli w naturalny sposób chce się wzmocnić swój organizm, a ponadto zminimalizować objawy chorobowe. Spożywane produkty zawsze mają przecież wpływ na stan skóry oraz ogólne samopoczucie i dlatego ich świadomy wybór jest tak istotny dla całego organizmu i zdrowia.

Łupież pstry – dieta i jej wpływ na chorobęDieta na łupież pstry

Wiadomo już, jak męczącą dolegliwością może być łupież pstry. Dieta w jego leczeniu jest niezwykle istotna i pozwala zauważyć prawdziwe efekty. Oczywiście jedynie, wtedy gdy jest stosowana regularnie i przede wszystkim naprawdę zawiera jedynie produkty, które zostały wskazane.

Wiele z codziennych produktów bowiem nasila objawy łupieżu pstrego i warto je wyeliminować z jadłospisu, jak najszybciej, aby zauważyć pozytywne rezultaty już po krótkim czasie. Przede wszystkim przestrzegana dieta może wpłynąć na nawilżenie skóry głowy, a także zredukować świąd. Skóra staje się odżywiona, a więc o wiele zdrowsza, co znacząco może przyczynić się do likwidacji łupieżu pstrego.

Dowiedz się co powinna zawierać maść na łupież pstry:
https://poznajpityver.pl/blog/masc-na-lupiez-pstry/

Łupież pstry – dieta jest ważna, a więc co należy spożywać?

Należy mieć świadomość, jak ważna jest dieta, gdy pojawi się łupież pstry. Dieta powinna być bogata w składniki odżywcze i przede wszystkim w pełni naturalne.

Na pewno nie powinno zabraknąć w niej:

  • produktów zawierających witaminę A, czyli moreli, szpinaku, jarmużu, czy dyni,
  • produktów z witaminą E, czyli orzechów, nasion, olejów roślinnych,
  • cynku, który znajduje się w żółtkach, wątróbce, ostrygach,
  • produktów z witaminami z grupy B, takich jak jajka i kasza.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Witamina A wskazuje silne działanie ochronne, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza ona skórę. Zmniejsza także jej podatność na wszelkie infekcje. Witamina E natomiast zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry, a także chroni przed powstawaniem stanów zapalnych. Poprawia poziom nawilżenia, a także zmniejsza występowanie obrzęków. Cynk odpowiada natomiast za szybsze gojenie się ran i polecany jest przy leczeniu na przykład łuszczycy. Także produkty z witaminą B, są bardzo polecane w przypadku leczenia łupieżu pstrego. Poprawiają one elastyczność skóry i zmniejszają zmiany zapalne.

Łupież pstry – dieta i produkty, których lepiej unikać

Odpowiednie odżywianie się jest zawsze istotne, gdy pojawi się łupież pstry. Dieta powinna bazować jednak nie tylko na produktach polecanych, ale warto zdawać sobie sprawę także z tego, czego należy unikać. Na pewno należy wykluczyć cukry proste, które są pożywką dla grzybów, a są to na przykład słodycze i napoje słodzone. Z diety warto wykluczyć też produkty wysoko przetworzone.

Warto jednak pamiętać, że przestrzeganie samej diety to niestety trochę za mało. Warto też wypróbować kosmetyki dobrej jakości, które przeznaczone są dla osób z łupieżem pstrym.

Podsumowując, warto przestrzegać odpowiedniego sposobu odżywiania się, ponieważ znacząco wpływa to na stan skóry i pomaga wyleczyć łupież pstry. Niemniej jednak zawsze należy udać się do lekarza, a także wypróbować kosmetyki przeznaczone dla osób z problemem łupieżu pstrego.


Bibliografia

1. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007
2. Rodoplu G., Saracli M.A., Gümral R., Yildiran S.T., Distribution of Malassezia species in patients with pityriasis versicolor in Turkey, 2014
3. Aspiroz C., Moreno L.A., Rezusta A., Rubrio C., Differentiation of three biotypes of Malassezia
4. Kwaśniewska J., Mikologia Lekarska, 2006

10 głosów

Komentarze

Ulka-misiulka - 2020-01-24 19:42:21

Zdrowa dieta jest dobra w każdym przypadku. Łupież pstry do paskudna przypadłość i należy działać z każdej możliwej strony.

iva - 2020-01-20 16:10:27

w przypadku łupieżu pstrego na pewno trzeba uważać z cukrem. Tylko trudno się powstrzymać ;/

Kup teraz
Zestaw na łupież pstry Pityver

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊