Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry na dekolcie

Strona główna » Blog » Łupież pstry na dekolcie

W wielu przypadkach zdarza się łupież pstry na dekolcie. Niestety nie jest to tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Z całą pewnością nie wygląda to estetycznie, a więc nic dziwnego, że wiele osób jest w stanie zrobić wszystko, aby poradzić sobie z takimi zmianami. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób go rozpoznać i jak rozpocząć leczenie, aby było ono w pełni efektywne i przyniosło oczekiwane efekty w szybkim czasie.

Jak często pojawia się łupież pstry na dekolcie i z jakimi chorobami można go pomylić?

Oczywiście dość często zdarza się, że pojawia się łupież pstry na dekolcie. Oczywiście może to być bardzo krępujące, zwłaszcza w przypadku kobiet. Często prowadzi to do różnego rodzaju kompleksów oraz nadmiernego zakrywania się, co niestety tylko pogłębia dany problem. Warto też wiedzieć, że łupież pstry na dekolcie może być mylony również z innymi chorobami. Na przykład z atopowym zapaleniem skóry, które także może charakteryzować się czerwonymi, rozległymi i zlanymi plamami, które swędzą i stają się obrzęknięte. Podobnie wygląda łuszczyca.

W przypadku tej choroby skóra łuszczy się, przesusza i także czerwienieje. To dlatego z każdą zmianą tego typu warto udać się do dermatologa, bo tylko on oceni, czym jest ta wysypka i, czy faktycznie jest to łupież pstry.

Dowiedz się, jakie są domowe sposoby na łupież pstry

Łuepiż pstry na dekolcie

Co należy zrobić, gdy pojawi się łupież pstry na dekolcie?

Łupież pstry na dekolcie oczywiście nie prezentuje się zbyt efektownie, a więc nic dziwnego, że każdy stara się go pozbyć, jak najszybciej jest to możliwe. Na pewno warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki i dermokosmetyki o naturalnym składzie, ale jednocześnie o szybkim i głębokim działaniu.

Tylko one są w stanie rozwiązać albo przynajmniej załagodzić problem. Warto sięgnąć po nie od razu, gdy pojawią się objawy, ponieważ tylko tak można przywrócić skórę do odpowiedniego stanu. Im bardziej choroba będzie postępować, tym będzie niestety trudniej. Jakie składniki powinny zawierać preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry z łupieżem pstrym.

Z całą pewnością wymienić trzeba:

  • pantenol,
  • olej kokosowy,
  • olejek z paczuli.

Wymienione składniki zawiera emulsja na łupież pstry Pityver – sprawdź.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Jakie działania mają te składniki?

Warto zwrócić uwagę na pantenol. Ma on silne działanie nawilżające, wyciszające skórę i łagodzące. Może być stosowany, gdy wystąpi świąd oraz, gdy pojawią się trudno gojące ranki. Olej kokosowy nawilża równie mocno i przy okazji odżywia skórę. Staje się ona gładsza i bardziej napięta. Goją się także pęknięcia i zadrapania, które pojawiać się mogą pod wpływem drapania. Olejek z paczuli działa odkażająco, a przy okazji odżywczo. Dzięki temu skóra znów jest zdrowa i nawilżona. Łupież pstry na dekolcie jest problemem, ale można sobie z nim radzić odpowiednimi kosmetykami.

Łupież pstry na dekolcie na pewno jest bardzo nieestetyczny, ale, z całą pewnością jest do wyleczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że leczenie musi rozpocząć się w miarę wcześnie. Dzięki temu znacząco zwiększają się szanse na wyleczenie, a skóra znów będzie gładka. W razie wątpliwości zawsze trzeba zasięgnąć porady lekarza. Także, wtedy gdy choroba jest w zaawansowanym stadium i potrzeba specjalnych lekarstw przyjmowanych doustnie.

Pityver - zestaw na łupież pstry

PITYVER
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ŁUPIEŻ PSTRYKUP TERAZ


Bibliografia

1. Kowalczyk-Gindifer Z., Sobieszczański W., Grzybice i sposoby ich zwalczania, 1986
2. Nowicki R., Farmakoterapia grzybic powierzchniowych, 2002
3. Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002
4. Thoma W., Krämer H.J., Mayser P., Pityriasis versicolor alba, 2004

11 głosów

Komentarze

meryland - 2020-09-23 22:26:15

dermokosmetyki są bardzo dobrym wyborem na takie brzydkie zmiany skórne

umami - 2020-09-21 18:25:20

zawsze kiedy czuję taki podejrzany swąd to używam oleju kokosowego na swój dekolt

KAZIA GRUDOWSKA - 2020-09-19 21:20:39

podobno łupież pstry na dekolcie pojawia się bardzo często , bo tam jest narażone na przecieranie naskórka i pocenie się

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊