Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry w ciąży? Lepiej wylecz go zanim zajdziesz w ciążę!

Strona główna » Blog » Łupież pstry w ciąży? Lepiej wylecz go zanim zajdziesz w ciążę!

Warto wiedzieć, jak męczącą dolegliwością jest łupież pstry. W ciąży jego objawy dodatkowo mogą się nasilić. Bardzo często to właśnie w okresie ciąży powracają przypadłości, które wydawały się być już wyleczone. To dlatego ten szczególny stan może przyczynić się do nawrotu lub nasilenia łupieżu pstrego. Warto sprawdzić, w jaki sposób można sobie z nim bezpiecznie poradzić.

Łupież pstry w ciąży – czy zagraża on dziecku? Jak go leczyć?Łupież pstry na plecach

Lepiej od razu leczyć dolegliwość, jaką jest łupież pstry. W ciąży jest to znacznie bardziej skomplikowane. Niestety należy mieć na uwadze, iż dużo preparatów, które stosuje się w celu leczenia tego rodzaju łupieżu, jest niebezpiecznych dla rozwijającego się płodu. To dlatego odradzane jest ich stosowanie, a leczenia nigdy nie wolno podejmować samodzielnie.

Za każdym razem, gdy pojawi się łupież pstry, trzeba koniecznie zgłosić się do lekarza i tylko on ma możliwość ułożenia odpowiedniego planu leczenia, ponieważ przede wszystkim obmyśli je tak, aby było ono w pełni bezpieczne dla nienarodzonego dziecka, a więc wykluczone zostaną wszelkiego rodzaju antybiotyki oraz leki o mocnym działaniu. Jeśli chce się wypróbować domowe metody, najbezpieczniej będzie sięgnąć po składniki naturalne, które mogą przynieść chwilową ulgę, a jednocześnie są bezpieczne i dla dziecka i dla skóry.

Są to na przykład:

  • olej kokosowy,
  • ocet jabłkowy,
  • olejek z drzewa herbacianego.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Jednak, czy sam łupież pstry w ciąży jest niebezpieczny dla dziecka? Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo i przede wszystkim pod czujnym okiem lekarza prowadzącego, istnieją naprawdę niewielkie szanse na to, aby doszło do zarażenia. Dodatkowo lekarz, z całą pewnością przepisze delikatne maści lub szampony, które aplikuje się na skórę głowy i nie mają one żadnego wpływu na rozwijający się płód. To dlatego przyszłe mamy powinny pozostać spokojne i zaufać swoim lekarzom.

Łupież pstry a ciąża – co robić?

Wiadomo już, że należy udać się do lekarza, gdy tylko zauważy się u siebie łupież pstry. A ciąża? W jaki sposób zabezpieczyć dziecko przed skutkami leczenia? Najlepiej wyleczyć tę dolegliwość jeszcze przed zajściem w ciąże, ponieważ łupież pstry w ciąży jest bardzo uciążliwy. Także dlatego, iż w tym szczególnym okresie może dojść do jego zaostrzenia i rozprzestrzenienia się objawów. Także samo leczenie może być nieco dłuższe. Głównie dlatego, iż sięgać trzeba po produkty naturalne i bardzo delikatne, które nie wnikają zbytnio do organizmu i nie szkodzą tym samym nienarodzonemu dziecku. Gdy łupież pstry był obecny jeszcze przed zajściem w ciąże, najpierw należy całkowicie go wyleczyć i skontrolować to u lekarza.

Łupież pstry w ciąży potrafi być dolegliwością niezwykle męczącą, głównie dlatego, iż bardzo swędzi, może się zaostrzać, a jego leczenie może trwać dłużej niż normalnie. Warto jednak pamiętać o tym, że gdy tylko wystąpią pierwsze objawy, koniecznie należy udać się do lekarza dermatologa, a także skonsultować metody leczenia z lekarzem prowadzącym ciąże. Tylko dzięki temu można mieć pewność, iż wybrane leki są całkowicie bezpieczne i pozostają bez żadnego wpływu na rozwijające się dziecko. Dzięki temu łupież pstry w ciąży będzie mógł być wyleczony w 100%.


Bibliografia

1. Białynicki-Birula R., Gutfreund K., Zastosowanie lampy Wooda w diagnostyce dermatologicznej, 2008
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012

7 głosów

Komentarze

menka001 - 2020-01-02 11:00:31

w przeszłości miałam łupież pstry, ale nie było to podczas ciąży. Niw wyobrażam sobie jakie to musi być trudne dla kobiet, które łupież pstry dopadło podczas ostatnich tygodni ciąży ;/..

CeCylyA - 2019-12-27 20:21:39

a ja się właśnie w ciąży zaraziłam łupieżem pstrym, ale nie miało to na szczęście wpływu na moje maleństwo <333

liśka - 2019-12-27 15:47:59

Gdybym miała łupież pstry podczas swojej ciąży to czym prędzej zgłosiłabym się do dermatologa lub jakiegoś specjalisty.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊