Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry – leczenie octem jako domowy sposób walki z problemem

Strona główna » Blog » Łupież pstry – leczenie octem jako domowy sposób walki z problemem

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z problemem jakim jest łupież pstry. Leczenie octem to jeden z domowych sposobów walki z tym problemem. Stosowanie tego domowego sposobu powinno odbywać się w sposób regularny, aby faktycznie zobaczyć poprawę i aby całkowicie wyeliminować łupież pstry. Leczenie octem doskonale sprawdza się w walce z grzybami Malassezia, które są przyczyną powstawania choroby. Sprawdź jakie właściwości i jaki wpływ ma ocet na łupież.

Łupież pstry – ocet i jego zastosowanieOcet na łupież pstry.

Łupież pstry można zwalczyć octem, musi być to jednak ocet jabłkowy. Jest to możliwe, ponieważ ten rodzaj octu ma właściwości antyoksydacyjne. Z łatwością zapobiega więc on powstawaniu stanom zapalnym oraz łagodzi podrażnienia skóry. Już po pierwszym tygodniu regularnego stosowania można zauważyć poprawę w walce z problemem jakim jest łupież pstry.

Leczenie łupieżu pstrego octem odbywać się może w dwóch formach -doustnie lub w formie okładów na pojawiające się na skórze zmiany chorobowe. Każda z tych form skutecznie działa na łupież pstry. Leczenie octem w formie doustnej polega na wypiciu roztworu octowego z 2-3 łyżek octu jabłkowego rozcieńczonych w szklance przegotowanej wody lub w szklance zaparzonego rumianku. Tak przygotowaną miksturę można spożywać nawet kilka razy dziennie, aby zwalczyć łupież pstry.

Leczenie octem w formie okładów można stosować na dwa sposoby:


  • czysty ocet jabłkowy – na zmienione przez chorobę miejsca należy nałożyć czysty ocet jabłkowy i odczekać około 5 minut, aż całkowicie wchłonie się on w skórę. Następnie ocet należy spłukać letnią wodą. Okłady z czystego octu jabłkowego można stosować codziennie.
  • ocet jabłkowy z rumiankiem – przy okładach ocet może być również nieco rozcieńczony. Dwie łyżeczki suszonego rumianku należy zalać szklanką gorącej wody. Po delikatnym przestygnięciu i po upływie około 10 minut preparat należy odcedzić. Następnie do powstałej szklanki płynu należy wlać szklankę octu. Tak przygotowany specyfik należy wcierać w zmiany skórne i pozostawić również na około 5 minut, aby ocet mógł przeniknąć w głąb skóry. Okłady z octu i rumianku można stosować codziennie.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym!
ZAMÓW

Leczenie octem jabłkowym jak i innymi domowymi sposobami jest bardzo długotrwałe, ale odpowiednio często i regularnie powtarzane przynosi spodziewany rezultat. Pierwsze efekty mogą pojawić się już po tygodniu stosowania, niemniej jednak efekt finalny widoczny jest zwykle po upływie kilku miesięcy. Profilaktycznie warto stosować ocet jabłkowy nawet jeśli objawy miną. Pozwoli to na odroczenie ewentualnego nawrotu choroby.

Łupież pstry – leczenie octem a przeciwwskazania i skutki uboczne

Domowe sposoby są skutecznymi metodami walki z chorobą jaką jest łupież pstry. Leczenie octem ma jednak kilka skutków ubocznych oraz istnieje kilka przeciwwskazań przed wykorzystywaniem go do celów medycznych. Stosowanie octu jabłkowego ze względu na kwasy zawarte w jego składzie, zwykle odradzane jest kobietom w ciąży i kobietom karmiącym oraz osobom z chorobą wrzodową.

Stosowanie octu w dużej ilości w formie doustnej może prowadzić do powstania wrzodów błony śluzowej żołądka, zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej oraz doprowadzić do skrajnego odwodnienia. Ocet jabłkowy może przyczynić się też do uszkodzenia szkliwa, znacznego zmniejszenia w organizmie poziomu potasu oraz doprowadzić do niższej gęstości kości. W przypadku stosowania w formie okładów octu jabłkowego może on doprowadzić do podrażnienia i przesuszenia skóry.

Warto zatem traktować ocet jako dodatkową, ale nie jedyną i główną terapię. Lepiej jest stosować dobrej jakości i sprawdzone dermokosmetyki, które zwalczają łupież pstry skutecznie i nieco bardziej delikatnie.


Bibliografia

1. Faergmann J., Rola drożdżaków rodzaju Malassezia w chorobach skóry, 2004
2. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012
3. Kwaśniewska J., Mikologia Lekarska, 2006
4. Baran W., Batycka A., Baran E., Leczenie zakażeń grzybiczych skóry gładkiej, skóry owłosionej głowy, paznokci i błon śluzowych, 2008

23 głosów

Komentarze

sarkasa - 2019-10-15 19:47:39

Korzystałam z octu na łupież pstry i muszę przyznać, że jakieś efekty tam widziałam, ale później strasznie piekła mnie skóra..

martia31 - 2019-10-12 16:45:27

No nie wiem ja stosowałam ocet jabłkowy na łupież pstry i jakoś mi nie pomógł. Teraz rozważam nad spróbowaniem pityver. Z tego co widzę to ma bardzo pozytywne opinie.

mucha - 2019-10-08 07:30:20

Hmm leczenie octem łupieżu pstrego to dla mnie coś nowego. Uważam, że w pierwszej kolejności należy zdiagnozoważ z jakim rodzaju łupieżem mamy do czynienia, a później brać się za jego lecznie.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊