Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry na szyi – jak sobie poradzić?

Strona główna » Blog » Łupież pstry na szyi – jak sobie poradzić?

Łupież pstry na szyi to znaczący problem, który nie tylko nie wygląda estetycznie, ale i przysparza wielu kłopotów. Warto mówić głośno o tym, że jest to choroba i koniecznie trzeba ją leczyć, ponieważ łupież pstry na szyi nie zniknie sam z siebie. To właśnie dlatego należy wiedzieć, w jaki sposób z nim postępować, aby zmniejszyć jego widoczność, a następnie się go pozbyć.

Łupież pstry na szyi – jak wygląda?Łupież pstry

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda łupież pstry na szyi. Jest on dość charakterystyczny i z tego powodu trudno go przeoczyć. Przede wszystkim na szyi pojawiają się czerwone, dobrze odznaczone od reszty skóry placki. Mogą mieć one nieregularny kształt i łuszczyć się. Dodatkowo zmiany takie mogą być bolesne lub swędzące.

Łupież pstry na szyi może zająć dosłownie całą szyję, a niekiedy rozprzestrzenić się nawet na pozostałych częściach ciała. Na szyi pojawia się on dość często. Jest to jedna z popularniejszych lokalizacji. Warto też wiedzieć, co powoduje łupież pstry na szyi.

Do czynników wywołujących, z całą pewnością można zaliczyć:

  • obniżoną odporność,
  • warunki pogodowe,
  • zakażenie drożdżakami,
  • nadmierne pocenie się,
  • zmiany hormonalne.

Każdy z tych czynników ma znaczący wpływ na stan skóry i zaostrzać może łupież pstry na szyi. 

W jaki sposób można leczyć łupież pstry na szyi?

Warto też wiedzieć, jakie są metody, które pomagają leczyć łupież pstry na szyi. Przede wszystkim skuteczne leczenie musi zostać oparte na diagnozie postawionej przez lekarza dermatologa. Muszą zostać dobrane odpowiednie produkty do stosowania miejscowego. Najczęściej maści przeciwgrzybiczne o działaniu odkażającym i nawilżającym, ponieważ taka skóra potrzebuje sporej dawki porządnego nawilżenia. Jeśli stan jest już zaawansowany, bardzo często do leczenia włącza się również środki farmakologiczne, które mają generalnie wyciszyć stan toczący się w organizmie. O wszystkim decyduje lekarz. Oczywiście warto działać również w domu i sięgać po delikatne preparaty nawilżające. Doskonały rezultat przyniesie aloes oraz masło shea. Dzięki temu łatwiej będzie walczyć z łupieżem pstrym na szyi.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Jakie kosmetyki powinny wybierać osoby, u których zdiagnozowano łupież pstry na szyi?

Łupież pstry na szyi to nie żarty, a więc tak jak było wspomniane, konieczne jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Powinny posiadać one naturalny skład i silne właściwości nawilżające. Powinna być to cała seria, czyli preparaty do oczyszczania skóry, kremy oraz maści. Tylko ich regularne stosowanie sprawi, że łupież pstry na szyi zacznie zanikać, a skóra wróci do wcześniejszego, normalnego wyglądu. Jest to bardzo istotne. Kompleksową pielęgnację zapewni zestaw od Pityver zawierający emulsje, szampon i płyn na łupież pstry.

Oczywiście łupież pstry na szyi jest schorzeniem, z którym można walczyć przez dość długi czas. To dlatego potrzeba sporo cierpliwości oraz doboru odpowiednich produktów, które faktycznie pozwolą zobaczyć zmiany. Łupież pstry na szyi ma również tendencje do nawracania i z tego też powodu nie wolno przerywać kuracji zbyt wcześnie. O odpowiednie nawilżenie skóry trzeba dbać nawet, wtedy gdy zdaje się, że objawy już całkowicie ustąpiły, a skóra na nowo jest gładka i w dobrym stopniu nawilżona.


Bibliografia

1. Crissey I.T., Częste zakażenia grzybicze. Prosty test diagnostyczny i leczenie, 1999
2. Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
3. Kowalczyk-Gindifer Z., Sobieszczański W., Grzybice i sposoby ich zwalczania, 1986

7 głosów

Komentarze

Ulka - 2020-09-30 13:24:36

latem niestety często taki łupież wychodzi z tyłu szyi, bo od słońca tak reaguje ;)

sky - 2020-09-29 15:43:48

ja na łupiez na szyi kładę olej kokosowy żeby dać działanie antybakteryjne, a skóra wtedy jak fajnie nawilżona ;)

Mimowolna - 2020-09-27 23:24:37

oj u mnie od razu był bieg do lekarza ;) przypisał mi jakieś maści i zniknęło po ok. 1,5 tyg

Bjuti Lejdi - 2020-09-25 00:58:35

u mnie powstał taki łupież pstry na szyi przez zmianę proszku do prania, a w każdym razie tak mi powiedział lekarz, a że noszę bez przerwy golfy to inna sprawa ;D

Cup - 2020-08-06 14:02:19

Ja zdziwiłam się ostatnio, ale gdy leżałam z grypą wyszedł mi taki łupież.. może też do tego, że pociłam się strasznie.. ale nie wiem

Karol23 - 2020-08-03 22:44:13

Łupież pstry na szyi często wychodzi mi jak biegam, zwłaszcza zimą gdy mam zasłoniętą i więcej potu się gromadzi w tym obszarze.. już nawet regularnie stosuję mydło do ciała z siarczkiem selenu aby go szybciej zwlaczyć :/

bittersweet - 2020-07-31 13:24:00

zwracajcie bardzo uwagę na skład produktów na łupież i ręcznik jaki używacie, bo możecie łatwo kogoś zarazić ://

Adam-Bombrowiec - 2020-03-13 14:13:42

Mi bardzo pomogły leki przepisane przez dermatologa oraz razem z nimi stosowałem ten zestaw od pityver. Testowałem wiele produktów, ale ten szczerze mogę polecić, ponieważ dzięki niemu moja skóra w końcu odżyła i przestałą swędzieć.

Izak111 - 2020-03-12 14:48:58

Mnie zawsze przerażały takie schodzenia jak łupież pstry. Myślałem, że nigdy takie coś mnie nie spotka, a to właśnie w moim przypadku pojawił on się na szyi...

sully - 2020-03-11 20:21:55

Taki łupież pstry na szyi można łatwo pomylić z innym schorzeniem, więc nie ma co od razu wpadać w panikę i po prostu należy się skonsultować z specjalistą.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊