Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dręczy Cię łupież plamisty? Unikaj tych czynników!

Strona główna » Blog » Dręczy Cię łupież plamisty? Unikaj tych czynników!

Łupież plamisty jest dolegliwością, która może być naprawdę męcząca i nieestetyczna. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób, które się z nią zmaga, jest w stanie zrobić wszystko, aby się jej pozbyć. Łupież plamisty to mniej znane określenie na łupież pstry. Warto wiedzieć o tym, iż istnieją czynniki, które znacząco go zaostrzają. Mając ich świadomość, można skutecznie wyeliminować je ze swojego życia.

Łupież plamisty – czynniki, które go zaostrzająŁupież plamisty na plecach

Łupież plamisty może zwiększyć swoje nasilenie, jeśli zostanie zaostrzony przez któryś z czynników. Takimi czynnikami są:

  • nadmierne pocenie,
  • zmiany hormonalne,
  • stosowanie nieprzewiewnych ubrań,
  • wątpliwa higiena i nieprzestrzeganie zasad czystości.

Warto więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób je wyeliminować, aby choroba nie rozwijała się tak szybko.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Łupież plamisty – nadmierne pocenie się, jako jeden z czynników powodujących zaostrzenie choroby

Łupież plamisty, jak najbardziej może rozwijać się u osób, które nadmiernie się pocą. Wysokie temperatury bardzo niekorzystnie wpływają na stan skóry, co prowadzić może do przesuszeń, a także podrażnień, co w następstwie może przyczynić się do rozwoju łupieżu plamistego. Dzieje się tak głównie latem, gdy organizm jest przegrzany. Łupież plamisty bardzo często pojawia się także, wtedy gdy dochodzi do rozwoju bakterii, czyli w tym przypadku na spoconej skórze.

Czy łupież pstry jest zaraźliwy? Dowiedz się czytając następny artykuł:
https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry-czy-jest-zarazliwy/

Zmiany hormonalne – też mogą spowodować łupież plamisty

Łupież plamisty bardzo łatwo reaguje na wszelkiego rodzaju zmiany hormonalne. To właśnie dlatego zaostrzyć się może, gdy w organizmie dochodzi do wahań poszczególnych hormonów. Narażone są na to szczególnie panie. Zawsze warto wybrać się do lekarza ginekologa i wykonać podstawowe badania hormonalne.

Stosowanie nieprzewiewnych ubrań, jako czynnik zaostrzający łupież plamisty

Łupież plamisty, tak jak było już wspomniane, reaguje na nadmierne pocenie oraz wysokie temperatury. Noszenie obcisłych ubrań z syntetycznych materiałów, zwłaszcza w lecie, z całą pewnością sprawi, że łupież się zaostrzy i zajmie jeszcze większą powierzchnie ciała, co wiązać się będzie z nieprzyjemnymi skutkami i utrudnionym leczeniem.

Łupież plamistyna twarzy

Łupież plamisty, a higiena

Łupież plamisty może zostać zaostrzony także przez nieodpowiednią higienę lub całkowity jej brak. To dlatego można zarazić się nim w wielu miejscach publicznych, takich jak salony fryzjerskie, czy kosmetyczne. Warto więc wybierać tylko te, które faktycznie cechują się najwyższą jakością i przestrzegają wszystkich zasad higieny.

Oczywiście, aby łupież plamisty zniknął na dobre i nie zaostrzał się, konieczne jest przestrzeganie higieny oraz stosowanie odpowiednich dermokosmetyków. To właśnie ona w głównej mierze odpowiadają za utrzymanie skóry w prawidłowej kondycji. Warto wybierać preparaty, które przeznaczone są właśnie dla osób, które posiadają takie problemy i chciałyby pozbyć się łupieżu raz na zawsze. Należy także przeanalizować wymienione czynniki, aby móc łatwiej je wyeliminować ze swojej codzienności i tym samym wspomóc stan swojej skóry. O dermokosmetyki dobrej jakości, z całą pewnością warto pytać w aptekach i specjalistycznych sklepach.


Bibliografia

1. Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
2. Rodoplu G., Saracli M.A., Gümral R., Yildiran S.T., Distribution of Malassezia species in patients with pityriasis versicolor in Turkey, 2014
3. Mayser P., Imkampe A., Winkeler M., Growth requirements and nitrogen metabolism of Malassezia furfur. 1998

7 głosów

Komentarze

Nusquik8765 - 2020-01-15 08:47:15

Ja na łupież pstry stosuję maść przepisaną przez dermatologa oraz oraz specjalny szampon. Trzeba przestać się przejmować i robić swoje. Pielęgnujcie skórę dokładnie i będzie dobrze :)

trubadur12 - 2020-01-12 18:45:51

@sebo tak raczej to jest to samo. Łupież plamisty chyba oznacza po prostu, że na ciele jest dużo plam różnej wielkości i koloru.

sebo - 2020-01-05 16:45:41

Rozumiem, że łupież plamisty to jest to samo co łupież pstry, tak?

Jacek4t6 - 2020-01-03 11:33:03

eh, że ludzi musi dotykać takie cholerstwo jak ten łupież pstry.. maskara. Współczuje wszystkim tym co się zmagają z tym choróbskiem........

maroJaskr - 2020-01-02 15:41:10

pierwszy raz słyszę o czymś takim jak łupież plamisty, ale zawsze byłem zdania, że swoją wiedzę należy zawsze poszerzać o nowe informacje.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊