Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszczenie skóry na twarzy – sprawdź, czego może być to objaw

Strona główna » Blog » Łuszczenie skóry na twarzy – sprawdź, czego może być to objaw

Łuszczenie skóry na twarzy jest niestety bardzo uciążliwym problemem, ale istnieją skuteczne sposoby na to, aby sobie z nim radzić. Na samym początku warto jednak sprawdzić, co powoduje tak rozległe łuszczenie skóry na twarzy. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiednie metody leczenia.

Łuszczenie skóry na twarzy – co może być powodem?Łuszcząca się skóra

Na łuszczenie skóry na twarzy wpływ mają różne choroby oraz dolegliwości. Wśród nich są:

Aby lepiej radzić sobie z tymi przypadłościami, warto wiedzieć, czym się charakteryzują.

Łuszczenie skóry na twarzy – choroby, które je powodują

Łuszczenie skóry na twarzy jest ściśle powiązane z łupieżem pstrym. Choć nazwa łupież kojarzona jest od razu ze skórą głowy, w tym przypadku dotyczy ona całego ciała. Choroba objawia się łuszczącą się, czerwoną i mocno podrażnioną skórą. Zmiany chorobowe mogą wystąpić także na twarzy, najczęściej na policzkach. Plamy są nieregularne i mogą mieć powierzchnię nawet kilku milimetrów. Są nieregularne i mogą się zlewać w większe plamy.

Sprawdź artykuł i dowiedz się co mogą oznaczać czerwone kropki na ciele:
https://poznajpityver.pl/blog/czerwone-kropki-na-ciele/

Podobne objawy daje także łuszczyca. W chorobie tej zaobserwować można ciemnoczerwone wykwity, które pokryte są suchą łuską. Dodatkowym objawem jest mocne zaczerwienienie, podrażnienie, a także świąd, który jest bardzo dotkliwy. Skóra może także pękać, przez co pojawia się ból oraz ropny wysięk. Różnica między łuszczycą, a łupieżem pstrym jest taka, iż w przypadku łuszczycy, na powierzchni skóry tworzy się coś na miarę łuski, a pod spodem znajdują się żywe rany.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Łuszczenie skóry na twarzy to także jeden z objawów atopowego zapalenia skóry. Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się czerwonymi zmianami skórnymi, które bardzo często pękają i towarzyszy im wtedy ropny wysięk. Rany są bolesne, puchną lub mocno swędzą. Ich łagodzenie nie jest łatwe, głównie dlatego, iż AZS jest chorobą przewlekłą. Jeśli chodzi o samą twarz, bardzo często umiejscawia się ona na policzkach oraz na skórze pod brwiami, oraz na powiekach. To właśnie dlatego jest tak trudna do łagodzenia i cały czas dochodzi do drobnych podrażnień.

Do chorób, które dają podobne objawy, koniecznie zaliczyć trzeba także grzybicę skóry. Można ją diagnozować, wtedy gdy obok łuszczenia się skóry, pojawia się także silny stan zapalny, czyli zaczerwienienie i uczucie zwiększonego ciepła na chorobowo zajętym obszarze skóry. Grzybica skóry jest chorobą zaraźliwą, dlatego od razu należy podjąć odpowiednie leczenie, które pozwoli, jak najszybciej się jej pozbyć.

Łuszczenie skóry na twarzy często bywa nie tylko nieestetyczne, ale i uporczywe. Głównie, jeśli skóra przez cały czas jest bardzo sucha i swędzi. W takich przypadkach należy działać szybko i skutecznie. Łuszczenie skóry może być objawem wielu chorób skórnych, zarówno tych zakaźnych, jak i nie. To właśnie dlatego po zaobserwowaniu niepokojących objawów, koniecznie należy udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednie metody leczenia, a przede wszystkim postawi trafioną diagnozę. Warto zacząć działać od razu, jeszcze zanim uda się do lekarza. Przede wszystkim koniecznie trzeba postawić na odpowiednie kosmetyki. Muszą posiadać one dobry skład i wiele składników odżywczych, które przyczynią się do poprawy stanu skóry i przyniesienia przynajmniej chwilowej ulgi.


Bibliografia

1. Terui T., Kudo K., Tagami H., Cutaneous immune and inflammatory reactions to Malassezia furfur, 1999
2. Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell growth,1993
3. Morishita N., Sei Y., Microreview of Pityriasis versicolor and Malassezia species, Mycopathologia, 2006

10 głosów

Komentarze

Martyna7 - 2020-02-21 11:02:15

Skóra na twarzy równie dobrze może nam się zacząć łuszczyć przez zbyt długie siedzenie na słońcu i mocne opalenie ciała :D

Julitaswen7 - 2020-02-14 17:48:36

Jeśli zauważymy, że skóra na twarzy zacznie nam się łuszczyć to nie ma co panikować. Wizyta u dermatologa na pewno nas uspokoi.

tymon - 2020-02-11 10:53:25

Łuszczenie skóry na twarzy może być objawem wielu chorób. W moim przypadku jest to na szczęście alergia, a nie łupież pstry.

Kup teraz
Zestaw na łupież pstry Pityver

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊