Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jakie naturalne sposoby na łupież pstry warto wypróbować?

Strona główna » Blog » Jakie naturalne sposoby na łupież pstry warto wypróbować?

Naturalne sposoby na łupież pstry cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Faktycznie mogą one znacząco wspomóc leczenie, a w wielu mniej zaawansowanych przypadkach nawet całkowicie przyczynić się do ozdrowienia. Naturalne sposoby na łupież pstry są w pełni bezpieczne i dlatego jak najbardziej można je sprawdzić bez żadnego ryzyka.

Łupież pstry – naturalne metody leczenia dla każdego

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak dokuczliwy jest łupież pstry. Naturalne metody leczenia, z całą pewnością przyczynią się więc do tego, aby dolegliwość ta była mniej męcząca i zaawansowana.

Warto jednak wiedzieć, z jakich sposobów należy skorzystać. Jeśli chodzi więc o naturalne sposoby na łupież pstry, z całą pewnością Ocet jabłkowywymienić trzeba:

  • leczenie przy pomocy octu jabłkowego,
  • leczenie ziołami,
  • leczenie domową maścią na bazie kurkumy,
  • leczenie wyciągiem z lawendy.

Warto dowiedzieć się o tych sposobach czegoś więcej i sprawdzić je na samym sobie.

Zobacz jak wygląda łupież pstry:
https://poznajpityver.pl/blog/jak-wyglada-lupiez-pstry/

Naturalne sposoby na łupież pstry – ocet jabłkowy

Jeśli chodzi o naturalne sposoby na łupież pstry, ocet jabłkowy jest tutaj doskonałym rozwiązaniem. Wystarczy stosować go w formie okładów na chorobowo zmienioną skórę. Największą zaletą octu jabłkowego jest to, że łagodzi on skórę i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Wystarczy zamoczyć wacik w occie i przyłożyć na kilka minut do zmian skórnych.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Naturalne sposoby na łupież pstry – skuteczne leczenie ziołamizioła

Naturalne sposoby na łupież pstry obejmują również leczenie chorego odpowiednimi ziołami. Zioła w dużej mierze mają działanie antybakteryjne, a dodatkowo niwelują także zaczerwienienia. Dzięki temu przyczyniają się do zmniejszania podrażnień oraz znacząco przyspieszają cały proces regenerowania skóry.

Naturalne sposoby na łupież pstry, czyli przepis na domową maść z kurkumąKurkuma

Naturalne sposoby na łupież pstry to także własnoręcznie wykonane maści. Sprawdzi się zwłaszcza ta na bazie kurkumy. Aby ją stworzyć, wystarczy szklanka wody oraz 4 łyżeczki kurkumy. W małym rondelku trzeba połączyć ze sobą składniki i przez chwilę je podgrzewać aż staną się jednolite. Taką maść należy wsmarowywać w chorobowo zmienione miejsca i pozostawiać na nich przez około pół godziny. Po tym czasie wystarczy zmyć ją letnią wodą.

Naturalne sposoby na łupież pstry – dobroczynne działanie lawendyLawenda

Jeśli chodzi o naturalne sposoby na łupież pstry, nie mogłoby zabraknąć wyciągu z lawendy. To właśnie lawenda doskonale łagodzi wszystkie podrażnienia skóry, a także posiada udowodnione działanie przeciwgrzybicze. Dodatkowo jest wyjątkowo łagodna, a więc będzie odpowiednia nawet przy zaostrzonych i dużych zmianach skórnych.

Na pewno naturalne sposoby na łupież pstry doskonale przyspieszają gojenie się skóry i generalnie mają na nią pozytywny wpływ. Naturalne sposoby na łupież pstry warto stosować, ale nie można zapomnieć również o odpowiednio dobranej i zbilansowanej pielęgnacji, czyli o stosowaniu skutecznych dermokosmetyków takich jak np. Pityver, które w znaczącym stopniu odżywiają skórę i sprawiają, że szybciej się ona regeneruje. Warto mieć to na uwadze, rozpoczynając leczenie łupieżu pstrego przy pomocy domowych i naturalnych metod.


Bibliografia

1. Białynicki-Birula R., Gutfreund K., Zastosowanie lampy Wooda w diagnostyce dermatologicznej, 2008
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Gaitanis G., Velegraki A., Mayser P., Bassukas I.D., Skin diseases associated with Malassezia yeasts: Facts and controversies, Clinics in Dermatology, 2013

11 głosów

Komentarze

UrsziMalewicz - 2020-04-06 21:13:58

Ech lekarz też nie zawsze przepisze dobre leki na łupież pstry. Każdy człowiek zareaguje inaczej. No, ale trzeba próbować i testować. Łupież pstry tak jak i trądzik różówaty to choroby, na które jeszcze nie wynaleziono magicznego lekarstwa, niestety ;/

JadwigaZ - 2020-04-03 19:46:13

Naturalne sposoby na łupież pstry trzeba trakotwać jako dodatek do naszego leczenia. Nic nie zastąpi specjalistycznej wiedzy lekarskiej oraz przepisanych przez niego leków.

sully3111 - 2020-04-01 16:13:17

Jeśli to naturalny sposób na łupież pstry to każdy będzie dobry, ale nie każdy musi dać jakieś efekty :D Testowałam ich wiele i ostatecznie pomogły mi antybiotyki i dermokosmetyki.

DejaVu - 2020-03-28 16:48:49

Naturalne sposoby na łupież pstry powinny zapewniać nawilżanie skóry wraz z przeciwdziałaniem powstawania grzybicy (tych wszystkich rodników i innych)

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊