Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Soda oczyszczona na łupież pstry – jak działa?

Strona główna » Blog » Soda oczyszczona na łupież pstry – jak działa?

Soda oczyszczona na łupież pstry jak się okazuje faktycznie, ma bardzo pozytywny wpływ i pozwala pozbyć się łupieżu w dość krótkim czasie. Warto wiedzieć jednak, w jaki sposób można ją stosować i dlaczego.Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że łupież pstry jest coraz częstszym problemem i właśnie dlatego odpowiednie działanie i niebagatelizowanie dolegliwości jest w stanie znacznie poprawić stan skóry chorującej osoby. W tym celu jak najbardziej sprawdzają się także metody naturalne, takie jak właśnie soda oczyszczona. Produkt, który na pewno każdy ma w swojej kuchni, a nawet jeśli nie to znajdzie go w każdym sklepie.

Jak działa soda oczyszczona na łupież pstry?

Bez dwóch zdań warto wiedzieć, jak działa soda oczyszczona na łupież pstry. Na pewno niejednokrotnie każdy słyszał o tym, że soda faktycznie ma właściwości pro zdrowotne i może być wykorzystywana przy okazji wielu dolegliwości oraz schorzeń. Okazuje się, że jak najbardziej jest to prawdą. Dlaczego? Bo soda koi i tym samym likwiduje świąd oraz zaczerwienienie.

Soda oczyszczona

Jak działa soda oczyszczona na łupież pstry? Przede wszystkim:

  • zapobiega świądowi lub znacznie go minimalizuje,
  • zmniejsza zaczerwienienie,
  • zmniejsza reakcję bólową,
  • koi skórę,
  • przyspiesza jej regeneracje.

Wystarczy wspomnieć o tych kilku kwestiach, aby zauważyć więc, że soda oczyszczona faktycznie w znaczącym stopniu wpływa na skórę. To dlatego może być wykorzystywana przy wielu schorzeniach z zakresu dermatologii i jak najbardziej ma to swoje uzasadnienie.

Jak powinna być stosowana soda oczyszczona na łupież pstry?

Oczywiście bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo stosować sodę oczyszczoną na łupież pstry. W przeciwnym razie nie zauważy się pozytywnych zmian na lepsze.

Sprawdź: Jakie naturalne sposoby na łupież pstry warto wypróbować?

Najlepiej jest po prostu przygotować delikatny roztwór z sody oczyszczonej i przemywać nią chorobowo zmienione miejsca i plamy na skórze. Taki roztwór to nic innego jak połączenie ciepłej wody z czubatą łyżką sody oczyszczonej.

Woda musi być ciepła, ale bardzo ważne, aby nie była gorąca, ponieważ to jedynie zaogni skórę i pogorszy jej stan. Jak długo warto wykonywać takie zabiegi? Najpewniej aż do poczucia ulgi. Można także moczyć waciki bawełniane w roztworze i pozostawiać na skórze na kilka lub kilkanaście minut. Efekty powinny być odczuwalne już nawet po kilku takich sesjach.

Pityver - zestaw na łupież pstry

WYBIERZ PITYVER
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW ZAWIERAJĄCYCH SKŁADNIKI AKTYWNE!KUP TERAZ

Czy soda oczyszczona na łupież pstry to jedyne rozwiązanie?

Soda oczyszczona na łupież pstry to jedno ze skutecznych i oczywiście pozytywnych rozwiązań, ale warto mieć na uwadze, że nie może być jedynym. Zwłaszcza jeśli chodzi o zaawansowane postacie łupieżu pstrego. W takim przypadku zawsze niezwłocznie należy udać się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leki lub dermokosmetyki, zanim stan skóry jeszcze bardziej się pogorszy. Domowe sposoby na łupież pstry mogą być jednak skutecznym wsparciem.

Soda oczyszczona na łupież pstry to doskonały dodatek, który warto praktykować w swoim domu.

Z całą pewnością nie zaszkodzi, a na pewno pozwoli poczuć ulgę i ukoić bolesność oraz świąd. Zaleca się jednak, aby zawsze takie rzeczy konsultować z lekarzem i to najlepiej dermatologiem. To właśnie on najlepiej oceni stan skóry i plan leczenia.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (zawiera naturalne składniki aktywne) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW


Bibliografia

1. Dworecka-Kaszak B., Adamski Z., Zakażenia grzybami z rodzaju Malassezia, 2005
2. Terragini L., Lasagni A., Oriani A., Pityriasis versicolor of the face, 1991
3. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w
niektórych chorobach skóry, 2004
4. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007

6 głosów

Komentarze

Monia - 2020-12-10 15:48:57

zadziałą to może i na początkowe zmiany, takie pojedyncze kropki co wyjdą na ciele, ale jak jest już ich tak dużo to zdecydowanie lepiej sięgnąć po coś mocniejszego ;)

majkamajka - 2020-12-07 09:33:14

stosowałam kiedyś w formie maseczki, albo raczej takiej papki na swój dekolt jak mi wyszły takie czerwone i nieładne plamy, jednak robiłam to regularnie 4-5 razy w tygodniu i po kilku tygodniach samo odpadło podczas zrywania zaschniętej maseczki, polecam każdemu :*

Bomb - 2020-12-05 00:45:48

U mnie najlepiej się sprawdziła taka jakby maseczka-peeling z sody oczyszczonej, jak pocierałam po moich plamkach to naprawdę po zmyciu były mniej widoczne i miejsce było odkażone podobno bo działa antybakteryjnie

Zofia Weronika - 2020-12-02 23:13:29

Nie wierzę w cudne działanie domowych sposobów, jak użyjemy takiej sody oczyszczonej na łupież pstry to przecież w łatwy sposób będzie nawrót tej choroby :///

Lulunia01 - 2020-12-02 10:06:10

soda oczyszczona na łupież pstry według mnie nie działa, bo zdziera tylko tą warstwę zewnętrzną, ale nie działa wewnętrznie

bright - 2020-11-30 19:59:43

soda oczyszczona na łupież pstry nie działa, serio próbowałam i nic nie pomogło, lekko skórka zeszła i to tyle:/

Kup teraz
Zestaw na łupież pstry Pityver

Zamów
249 zł
Cena standardowa:
329 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊