Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pirytionian cynku. Poznaj jego właściwości i znaczenie w walce z łupieżem pstrym

Strona główna » Blog » Pirytionian cynku. Poznaj jego właściwości i znaczenie w walce z łupieżem pstrym

Pirytionian cynku to obecnie najczęściej stosowana i najskuteczniejsza substancja czynna, która pomaga w leczeniu problemów skórnych, a także zapobiega jego nawrotom. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się czym jest, jak działa i czy jest skuteczny.

Pirytonian cynku – podstawowe informacje
Pirytionian cynku - wzór chemiczny
Wzór: C10H8N2O2S2Zn
Temperatura topnienia: 240 °C
Rozpuszczalny w: wodzie.

Pirytionian cynku – czym jest i jakie ma właściwości?

Pirytionian cynku to substancja czynna o działaniu grzybobójczym oraz bakteriobójczym, łagodzi nieprzyjemne objawy łupieżu pstrego, takie jak zaczerwienienie czy świąd. Pirytionian cynku hamuje podziały komórkowe, przez co spowalnia proces odnawiania się komórek skóry. Pirytionian cynku ma właściwości przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne, działa przeciwłojotokowo, a także łagodzi stany zapalne. Substancja ta koi podrażnioną skórę głowy oraz normalizuje aktywność gruczołów łojowych. Dzięki niemu można szybko pozbyć się suchego, a także tłustego łupieżu, jednocześnie zapobiec jego nawrotom.
grzybica

Pirytionian cynku – w jakich chorobach skóry jest stosowany?

Pirytionian cynku to substancja, która stosowana jest w różnych chorobach skóry, należą do nich:

  • łojotokowe zapalenie skóry (łojotok) – to choroba skóry, która w swoich objawach jest bardzo podobna do łupieżu. Jest to stan zapalny skóry, który powoduje łuszczenie się naskórka. Łojotokowe zapalenie skóry wywołują grzyby, dlatego ze względu na właściwości grzybobójcze pirytionianu cynku może być on z powodzeniem stosowany w leczeniu tej choroby.
  • egzema – to ostry lub przewlekły stan zapalny skóry. Głównymi objawami tej choroby jest silny świąd skóry, jej suchość, zaczerwienienie. Pirytionian cynku jest najbardziej skuteczną substancją w łagodzeniu problemów skórnych, takich jak świąd czy zaczerwienienie, stąd też może okazać się zbawienny dla osób zmagających się z egzemą.
  • grzybica – to choroba zakaźna, która wywoływana jest przez grzyby, objawia się swędzeniem i pieczeniem skóry. Tak samo, jak w przypadku pozostałych chorób, pirytionian cynku niezawodnie rozprawi się z objawami grzybicy, z uwagi na jego przeciwgrzybicze działanie.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (zawiera naturalne składniki aktywne) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Pirytionian cynku w leczeniu łupieżu pstrego

Pirytionian cynku poradzi sobie doskonale w leczeniu łupieżu pstrego. Składniki tej substancji walczą z drożdżakami, które wywołują łupież, a dodatkowo działają na skórę nawilżająco, łagodząco i regenerująco. Łupież pstry to choroba, która spowodowana jest grzybami drożdżopodobnymi. Objawia się występowaniem na skórze plam o barwie ciemnobeżowej lub czerwonej, które ulegają łuszczeniu, przez co skóra może stać się nieprzyjemnie swędząca.

Pirytionian cynku a łupież pstry
Zwalczanie łupieżu pstrego:
  • działa grzybobójczo i bakteriobójczo.
Łagodzenie objawów łupieżu pstrego:
  • łagodzi świąd,
  • zmniejsza zaczerwienienia.

Miejscem dotkniętym tą chorobą najczęściej jest klatka piersiowa, czasem może pojawiać się także na szyi, brzuchu czy owłosionej skórze głowy, a nawet twarzy. Leczenie łupieżu pstrego opiera się na przyjmowaniu leków przeciwgrzybiczych. Niestety nasza skóra może przejawiać tendencję do nawracania tej przykrej choroby. Pirytionian cynku będzie walczył z grzybami, które wywołały łupież pstry, złagodzi podrażnienia skóry, a także zapobiegnie jej nawrotom.

Warto podkreślić, że w przypadku leczenia łupieżu pstrego, kurację można zacząć od stosowania preparatów z pirytionianem cynku, które można nabyć bez recepty.

Sprawdź co powinna zawierać maść na łupież pstry:
https://poznajpityver.pl/blog/masc-na-lupiez-pstry/

Pirytionian cynku – podsumowanie

Pirytionian cynku to zdecydowanie najlepsza substancja stosowana w zwalczaniu chorób skóry, niezawodnie przezwycięża pasożytnicze grzyby oraz bakterie. To substancja, którą warto stosować przy różnych chorobach skóry, takich jak egzema, grzybica, łuszczyca, łojotok, a także łupież pstry. Pirytionian cynku umiejętnie eliminuje nieprzyjemne objawy tych chorób, które często mogą być dla nas bardzo uciążliwe. Ponadto można korzystać z jego wspaniałych właściwości także w preparatach bez recepty.

FAQ

1. Jaki szampon z pirytionianem cynku wybrać?
Sięgając po produkty z pirytonianem cynku, należy zwrócić uwagę na jego zawartość w preparacie. Warto, aby nie znajdował się na końcu składu, ale w jego środkowej części. Co istotne, pirytonian może nie znajdować się w szamponie, który i tak zmywamy ze skóry głowy, ale w preparatach do ciała i włosów bez spłukiwania.

2. Jak działa pirytionian cynku?
Pirytoniam cynku ceniony jest przede wszystkim ze względu na właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze – zaburza metabolizm błony komórkowej grzyba. Dzięki temu pomocny jest w przypadku wielu infekcji. Co więcej, redukuje swędzenie oraz zmniejsza zaczerwienienie.

3. Pirytonian cynku a łupież pstry – jak działa?
Pirytonian cynku hamuje rozwój grzybów, odpowiedzialnych za rozwój łupieżu pstrego, ale też zapobiega ich ponownemu namnażaniu, dzięki zapobiega również nawrotom łupiezu pstrego. Dodatkowo łagodzi najczęstsze, uporczywe objawy, które towarzyszą tej dolegliwości – świąd, pieczenie i zaczerwienienia.


Bibliografia

1. Crissey I.T., Częste zakażenia grzybicze. Prosty test diagnostyczny i leczenie, 1999
2. Zawar V., Jerajani H., Pol R., Current trends in pityriasis rosea, 2010
3. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007

5 głosów

Komentarze

erw - 2019-11-26 20:22:42

Czyli rozumiem, że w tych wszystkich "lekarstwach", które przepisuje mi dermatolog na łupież pstry znajduje się pirytionian cynku, który jest głównym składnikiem neutralizującym tą przypadłość. Czytając tego bloga człowiek zawsze nauczy się czegoś nowego :)

źródlanka2 - 2019-11-26 09:12:40

Aktualnie tak się składa, że pirytionian cynku zawarty jest w prodkucie od pityver :D. To jest właśnie powód dla którego z niego korzystam :D

Paulina6 - 2019-11-25 21:16:44

Bardzo fajne jest to, że pirytionian cynku można dodać do swojego aktualnie używanego szamponu.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊