Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mydło na łupież pstry – jak je wybrać?

Strona główna » Blog » Mydło na łupież pstry – jak je wybrać?

Mydło na łupież pstry to doskonałe rozwiązanie. Preparaty oczyszczające skórę doskonale działają w przypadku pojawienia się właśnie łupieżu pstrego. Oczywiście ważne jest to, aby pamiętać o ich regularnym stosowaniu, a także ich składniki aktywne. Bez nich nie można by było zaobserwować pozytywnych rezultatów.

Mydło na łupież pstry – dlaczego jest takie ważne?Mydła na łupież pstry

Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego odpowiednie mydło na łupież pstry jest aż tak istotne. Odpowiedź na to jest prosta i bardzo logiczna. To właśnie mydło w dużej mierze pozwala prawidłowo oczyścić skórę i tym samym sprawić, że grzybica nie będzie się rozprzestrzeniać. Oczywiście takie mydło musi być odpowiednio dobrane i zawierać przede wszystkim skuteczne składniki, które faktycznie przyczyniają się do zlikwidowania drożdżaków i oczyszczenia powierzchni skóry.

Leczenie i leki na łupież pstry – przeczytaj na:
https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry-leki/

Jakie składniki powinno zawierać mydło na łupież pstry?

Składniki, które powinny znaleźć się w takim mydle na łupież pstry, z całą pewnością powinny być odpowiednio dobrane, ponieważ tylko wtedy stosowanie takiego mydła faktycznie ma większy sens.

Takimi składnikami na pewno powinny być:

  • glinka biała Montmorillonite,
  • siarczek selenu.

Oba te składniki spełniają ogromną rolę. Biała glinka Montmorillonite doskonale oczyszcza skórę i przyczynia się do zastopowania rozwoju bakterii oraz grzybów. Siarczek selenu również ma bardzo silne działanie grzybobójcze, a więc jest składnikiem obowiązkowym, jeśli chodzi o leczenie łupieżu pstrego.  Dodatkowo obydwa te składniki działają pozytywnie na naskórek. Dzięki temu skóra nie będzie już podrażniona oraz zmniejszy się jej zaczerwienienie. Jest to bardzo ważne podczas walki z łupieżem pstrym, aby mydło na łupież pstry pomogło również przywrócić skórze odpowiednią równowagę.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Czy tylko mydło na łupież pstry jest wstanie pomóc w walce z chorobą?

Z całą pewnością mydło na łupież pstry jest produktem mile widzianym, który w dużej mierze pomaga oczyścić skórę oraz przywrócić jej zdrowy wygląd. Jednak nie jest to jedyny kosmetyk, który warto polecać. Oprócz tego sprawdzą się również żele i pianki oczyszczające. Osoby, które zmagają się z łupieżem pstrym na głowie, jak najbardziej powinny używać specjalnych szamponów. Oczywiście podstawą jest sprawdzanie ich składów. Ta kwestia zawsze powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Sprawdzić należy, czy faktycznie zawarte zostały tam wszystkie składniki przyczyniające się do odkażania i oczyszczania skóry. Najlepsze właściwości w tej kwestii wykazuje właśnie siarczek selenu.

Łupież pstry - mydło

Warto pamiętać o tym, że od razu, gdy pojawią się niepokojące objawy, warto rozpocząć odpowiednie leczenie i zapobiegać rozwojowi choroby. Przesuszona oraz zaczerwieniona skóra wymaga specjalnej troski. W głównej mierze chodzi także o to, aby łupież pstry nie rozprzestrzenił się na pozostałe części ciała. To właśnie z tego powodu odpowiednim produktem do pielęgnacji chorobowo zmienionych zmian, z całą pewnością będzie mydło na łupież pstry. Warto używać go regularnie, ale pamiętać również o pozostałych kosmetykach pielęgnacyjnych, takich jak specjalne żele, czy pianki, a nawet szampony. Warto zainteresować się zestawem na łupież pstry Pityver, który zawiera wszystkie potrzebne składniki do prawidłowej pielęgnacji tej przypadłości.


Bibliografia

1. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w niektórych chorobach skóry, 2004
2. Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell growth,1993
3. Szymańska M., Baranowski A., Płachta D., Przegląd preparatów najczęściej stosowanych w leczeniu chorób grzybiczych, 2007

6 głosów

Komentarze

Natalia Mas - 2020-10-08 14:11:45

Hmmm... chyba nie pomoże całkowicie i samodzielnie pomóc, no takie moje zdanie, ale nie używałam. Według mnie lepiej połączyć to z innymi dermokosmetykami i np. wcierkami? :)

HANNA - 2020-10-07 21:01:04

w MOIM PPRZYPADKU MYDŁO NA ŁUPIEŻ PSTRY ZA BARDZO NIE POMOGŁO, BYŁO LEPIEJ ALE NIE WYLECZYŁO DO KOŃCA

rANITA334 - 2020-10-06 12:28:12

mydło na łupież pstry? no jeszcze o takim wynalazku nie słyszałam..

Hamsterlover - 2020-09-30 16:30:25

polecam nie trudzić swojej głowy i zainwestować w dobrej jakości dermokosmetyki ;) one najlepiej zadziałają na skórę głowy a mogą być z super składem

D O R O T A - 2020-09-28 21:05:14

lubię położyć na glowę maseczkę z olejem i glinką a potem umyć ją takim mydłem, podwójne nawilżenie gwarantowane :D!!

weronika ross - 2020-09-27 16:05:26

ja mydła takie specjalistyczne zamawiam też online, bo stacjonarnie to dostaniesz tylko jakieś kosmetyki lub leki, ale takie to potrafią mieć spaprane składy..

Marti68 - 2020-08-06 13:55:41

@Riviera myślę, że już prędzej online. Stacjonarnie ewentuaknie w jakiejś mydlarnii, ale też nie jest to gwarancja, że znajdziesz akurat takie na łupież pstry..

Riviera - 2020-08-03 00:05:35

Gdzie takie dostanę??

Tree - 2020-08-02 19:28:06

też uważam, że na łupież należy wybrać coś mocniejszego niż samo mydło..

Jelinka - 2020-07-31 22:12:04

Mydło na łupież pstry?? Słyszałam o takim zwykłym do stosowania, ale nie z jakimś specjalnym zastosowaniem

. - 2020-07-16 07:35:56

Glinka w takim mydle jest bardzo ważna, super nawilża

Juli11 - 2020-07-14 21:57:42

W Bydgoszczy kiedyś kupiłam takie mydło i dopiero wtedy przestała mi się łuszczyć skóra na buzi, bo bardzo nawilżało. Będę pamiętać, że warto zastosować na głowę, gdy pojawi się łupież pstry

emilka - 2020-07-12 08:19:12

Takie mydło na pewno jest dobre na co dzień do stosowania, ponieważ nie przesusza skóry od tych całych preparatów do głowy,ale gdy pojawi się łupież to raczej zastosowłabym mocniejsze kosmetyki;)

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊