Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kiedy stosuje się antybiotyk na łupież pstry?

Strona główna » Blog » Kiedy stosuje się antybiotyk na łupież pstry?

Łupież pstry jest poważną chorobą atakującą skórę ciała. Infekcja grzybicza powoduje powstawanie swędzących plam skórnych, które są uciążliwe i trudne do zwalczenia. Czy antybiotyk na łupież pstry może pomóc?

Antybiotyk na łupież pstry- co wybrać?

Antybiotyk na łupież pstry może w dużym stopniu pomóc w walce z drożdżakami żerującymi na skórze klatki piersiowej, ramion i pleców. Jakiego antybiotyku na łupież pstry potrzebujemy w przypadku zarażenia się infekcją grzybiczą? Substancje doustne stosowane w leczeniu to Amfoterycyna B w dwóch rodzajach, jako amfoterycyna B w kwasie deoksycholowym   oraz amfoterycyna liposomalna, są to antybiotyki o bardzo silnym działaniu.Tabletki na łupież pstry

Przejawiają działanie grzybobójcze, lub hamujące namnażanie grzybów. Antybiotyk ten uchodzi za dość toksyczny, obciążający wątrobę i układ pokarmowy, dlatego stosuje się go dożylnie jako jeden wlew lub kilka w zależności od rozwoju choroby.. Antybiotyk jakim jest amfoterycyna podaje się w przypadku zaawansowanego stopnia choroby, kiedy miejscowe działanie zawodzi. Zwalczają one grzyby od środka, dzięki czemu leczenie jest o wiele krótsze i daje dobre efekty, jakimi są zanikanie plam, leczenie się stanów zapalnych, zmniejszenie świądu i zanikanie łuszczenia skóry.

Są to leki zwalczające grzyby z naszego organizmu, jednak również w maściach wzbogaconych o antybiotyk z zawartością klotrimazolum i ketokonazolu znajdziemy podobne działanie, ale łagodzące miejscowo. W maściach i kremach wspomagające farmakoterapię występuje itrakonazol oraz flukonazol, które usuwają infekcje grzybicze. Antybiotyk na łupież pstry doustnie stosuje się od tygodnia do dwóch, w maści nawet do miesiąca. Warto zaznaczyć, że środki farmakologiczne to ostateczność i to lekarz specjalista decyduje, jakiemu antybiotykowi na łupież pstry powinniśmy się poddać. Pierwszym krokiem jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji skóry grzybiczej.

Antybiotyk na łupież pstry- czy to jedyne rozwiązanie?

Antybiotyk na łupież pstry to nie jedyne wyjście, innymi sposobami na pozbycie się tej przykrej przypadłości jest:

  • stosowanie emulsji oraz żelu do mycia przeznaczonego do skóry narażonej na infekcje grzybicze, dostępne w aptekach,
  • stosowanie maści i kremów wspomagających farmakoteriapię, w tym antybiotyk na łupież pstry, używa się  ich jednoczenie przy stosowaniu leków doustnych, jako wspieranie leczenia,
  • dbanie o częstą higienę skóry, mycie zainfekowanej skóry wspomaga leczenie,
  • noszenie przewiewnej, bawełnianej tkaniny wzmaga walkę z drożdżakami, ponieważ ich naturalne środowisko charakteryzuje się wilgocią, dlatego warto zadbać o to, by skóra nie była przepocona.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

Antybiotykom na łupież pstry możemy wiele zawdzięczać, jednak odpowiednia higiena to podstawa przy leczeniu skóry. Mianowicie nie można zapomnieć o regularnym myciu miejsc zmienionych chorobowo odpowiednimi żelami, które nie podrażniają skóry, mają naturalny skład i są antygrzybicze. Takie żele oraz emulsje przeznaczone do skóry zainfekowanej, które znajdziemy w aptece. Antybiotyk na łupież pstry wspomagać będzie również szampon specjalistyczny do mycia skóry głowy, który zapobiegnie przedostanie się drożdżaków w inne miejsca.

Należy zwrócić szczególną uwagę na tkaniny z którymi spotykamy się na co dzień, mianowicie pościel w której śpimy powinna być przewiewna, najlepiej bawełniana lub płócienna, zmieniana maksymalnie co 7 dni. Warto zwrócić uwagę na środki piorące, których używamy do prania ubrań i pościeli, ponieważ łupież pstry wywołuje zapalenie skóry, która jest bardzo wrażliwa, a środki chemiczne mogą wzmagać podrażnienia. Ubrania, szczególnie koszulki, powinny być bawełniane, płócienne lub lniane, aby skóra miała jak najlepszą wymianę powietrza i się nie przepacała.

Antybiotyk na łupież pstry może obciążać organizm, dlatego wspomagajmy nasz układ trawienny odpowiednią dietą, poprawiającą produkcję dobrych bakterii odpowiedzialnych za odporność organizmu. W tym celu podczas antybiotykoterapii jedzmy dużo przetworów mlecznych, w tym jogurtów naturalnych, które są najlepszym probiotykiem w czasie leczenia.

Leki na łupież pstry


Bibliografia

1. Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007
2. Simmons R.B., Gueho E., A new species of Malassezia. 1990
3. Jabłońska S., Majewski S., Choroby skóry i choroby przeno-szone drogą płciową, 2005
4. Faergmann J., Pityriasis versicolor (tinea versicolor), 1986

5 głosów

Komentarze

Lidk@ - 2019-12-20 10:28:56

Tabletki na łupież pstry strasznie mocno obciążają wątrobę. Z tego względu dermatolodzy przepisują je jeśli wszystkie inne metody zawiodą.

Malina! - 2019-12-15 21:45:28

Ja uważam, że nie warto łykać tabletek skoro są na rynku szampony na łupież pstry, które skutecznie i szybko radzą sobie z problemem!

sezam - 2019-12-15 14:47:06

Ja już kilka lat leczę, różnymi środkami. Raz nawet próbowałem skorzystać z tych tabletek na łupież pstry. Czasami udawało się złagodzić objawy, ale miałem po ich stosowaniu nieprzyjemne efekty uboczne..

tuptuśka - 2019-12-14 17:42:50

Uważam, że antybiotyki na łupież pstry to ostateczność. Mi na szczęście udało się go zwalczyć dzięki naturalnym kosmetyką i wprowadzeniu kilku zmian w mojej diecie.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊