Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łupież pstry na dłoniach – jak go rozpoznać?

Strona główna » Blog » Łupież pstry na dłoniach – jak go rozpoznać?

Łupież pstry na dłoniach to problem, z którym wbrew pozorom boryka się naprawdę wiele osób. To dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nim poradzić i co zrobić, aby łupież pstry na dłoniach zaczął zanikać, a finalnie całkowicie zniknął. Oczywiście może to być dość długi proces, ale na pewno warto rozpocząć leczenie, aby łupież pstry nie miał szans na dalszy rozwój.

Jak wygląda łupież pstry na dłoniach?Łupież pstry dłonie

Łupież pstry na dłoniach to zjawisko dość popularne i warto mieć tego pełną świadomość. Na dłoniach skóra jest delikatna, a także często styka się z różnymi czynnikami i również przez to łatwiej o zarażenie. Przy łupieżu pstrym na dłoniach pojawiają się mocno czerwone i zaognione zmiany, które znacząco odcinają się od reszty skóry.

Zmiany te mogą swędzieć lub nawet boleć. Zająć mogą nawet obszar całych dłoni, choć najczęściej pojawiają się na ich wierzchu. Łupież pstry na dłoniach na pewno nie wygląda estetycznie i dlatego warto mieć świadomość tego, jakie czynniki mogą go zaostrzać.

Zły stan skóry pogarszają:

  • warunki pogodowe,
  • zaburzenia hormonalne,
  • nadmierne pocenie się.

Warto pamiętać, że łupież pstry to zakażenie drożdżakami i właśnie dlatego atakuje, gdy skóra jest osłabiona.

Jak leczyć łupież pstry na dłoniach?

Z całą pewnością warto wiedzieć, w jaki sposób leczyć łupież pstry na dłoniach. Na pewno warto zmienić nieco styl życia. Dobrym pomysłem będzie na przykład zmiana diety i picie większych ilości wody. Wiadomo jednak, że to nie wszystko. Aby pozbyć się łupieżu pstrego na dłoniach, na pewno warto wybrać się do lekarza specjalisty, który dopasuje indywidualne leczenie. Z pewnością będzie opierać się ono na kosmetykach do stosowania zewnętrznego, które będą mieć działanie przeciwgrzybicze oraz nawilżające. Jeśli jest to przypadek dość zaawansowany, koniecznym może okazać się branie leków doustnych, które eliminują grzyby oraz wzmacniają odporność, co przyczynia się do minimalizowania ryzyka nawrotu choroby. Warto też prowadzić kurację domową, czyli regularnie nawilżać zmiany skórne.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW

acnerose_komp3

PITYVER
Zestaw na łupież pstry ZAMÓW

Jakie kosmetyki trzeba wybierać, aby zlikwidować łupież pstry na dłoniach?

Łupież pstry na dłoniach na pewno jest przypadłością, z którą wiąże się wiele problemów. Przede wszystkim skóra wygląda nieestetycznie, a do tego jest obolała i spuchnięta. Na pewno więc warto zwracać uwagę na kosmetyki, po które się sięga na co dzień. Powinny być one silnie nawilżające. Najlepiej, jeśli są na bazie aloesu lub masła shea, które mają głębokie działanie. Oczywiście musi być to cały komplet kosmetyków, czyli produkty oczyszczające, jak i maści i kremy do codziennego, regularnego stosowania, które wzmacniają barierę ochronną skóry.

Łupież pstry na dłoniach często jest powodem do wstydu oraz do pojawiania się kompleksów. W końcu jego lokalizacja sprawia, że nie da się go przeoczyć. To właśnie dlatego warto działać jak najszybciej. Dopóki zmiany są niewielkie i świeże, z całą pewnością ich usunięcie nie będzie tak skomplikowane, jak w przypadku zmian zaognionych i zaawansowanych. To dlatego należy zwracać dużą uwagę na wybierane kosmetyki oraz ich regularne stosowanie.


Bibliografia

1. Nowicki R., Dermatofitozy praktycznie: zakażenia grzybicze skóry i paznokci podstawy diagnostyki i terapii, 2013
2. Zawirska A., Adamski Z., Grzyby z rodzaju Malassezia, 2004
3. Kądziela-Wypyska G., Miturska G., Wawrzycki B., Chodorowska G., Profilaktyka i leczenie grzybic, 2004

5 głosów

Komentarze

123Julka123 - 2020-08-20 23:04:59

U mnie nadpotliwość dłoni często powoduje taki łupież pstry.. jest to duży dyskomfort, bo jest to po prostu nie łądne :/ jak zauważycie takie zmiany skórne u siebie to czym prędzej idźcie do lekarza!!!

??? - 2020-08-18 12:43:46

Ja słyszałem, że łupież pstry na dłoniach jest zaraźliwy i możecie na kogoś to przenieść, lepiej nie dotykać wtedy ludzi xD

Mietek - 2020-08-16 05:09:48

Jak go miałąm to neisttey kostki mi strasznie pękały, pewnie przez ilość myć dziennie i słońce, bo było wteyd lato.

klaudiagg - 2020-06-29 23:04:59

Nie warto lekceważyć zmian skórnych. Łupież pstry na dłoniach potrafi powodować dyskomfort, ponieważ swędzi, a i w wielu przypadkach boli :/

Madziag - 2020-06-29 08:57:23

Ja w momencie lata, nie ruszam się z domu bez moich kosmetyków do rąk, są na bazie oleju kokosowego lub masła shea. Serdecznie polecam, ponieważ w tym okresie zwłaszcza jesteśmy narażeni na przesuszenie skóry, co bardzo często prowadzi do powstania łupieżu pstrego na dłoniach :/

Katarzyna Kraków - 2020-06-13 15:33:02

Mój tata nadmiernie się poci na dłoniach, co spowodowane jest dużym stresem w pracy. Został skierowany do odpowiedniego specjalisty i zaczął brać leki eliminujące grzyby, aż do zniknięcia objawów. Obecnie używa produktów na bazie masła shea i od tej pory łupież pstry na dłoniach się nie pojawił ;)

3dmund - 2020-03-20 09:52:13

@MarewiczP Dlatego widząc już pierwsze niepokojące nas oznaki jakiś wysypek to czym prędzej powinniśmy zgłosić się do specjalisty dermatologa, on już będzie wiedział jakie kroki podjąć i zleci nam odpowiednie leczenie.

MarewiczP - 2020-03-19 19:21:01

W sumie pewnie bardzo ciężko jest odróżnić taki łupież pstry na dłoniach od jakiejś zwykłej wysypki

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊