fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Plamy na plecach – sprawdź, jakiej choroby mogą być symptomem

Strona główna » Blog » Plamy na plecach – sprawdź, jakiej choroby mogą być symptomem

Plamy na plecach mogą mieć różne przyczyny. Wiele chorób skórnych objawia się zmianami w postaci innego odcienia skóry, podrażnień czy łuszczenia. O czym mogą świadczyć odbarwienia na plecach?

Plamy na plecach- chorobyŁupież pstry na szyi

Plamy na plecach spowodowane są różnymi chorobami, należą do nich:

  • bielactwo – czyli utrata barwnika w skórze, nazywanym melaniną, który na  skutek braku wywołuje jaśniejsze plamy na plecach na wybranych obszarach ciała, w zależności od typu choroby mogą one pojawiać się na twarzy, dłoniach i stopach, kończynach, brzuchu oraz klatce piersiowej oraz plechach; są bezbolesne, nie wywołują świądu ani pieczenia, jedynie nieestetyczne odbarwienia,
  • łupież pstry – to trudna w leczeniu, lecz uleczalna choroba spowodowana drożdżakami osiadającymi na skórze, które żywią się łojem oraz naskórkiem, jest to choroba zakaźna, dlatego po zauważeniu brunatnych lub czerwonych plam, którym towarzyszy swędzenie, pieczenie i przeradzanie się w rany, należy niezwłocznie udać się do lekarza, który wprowadzi odpowiednie leczenie.Łupież pstry jest chorobą, której obawiać powinniśmy się najbardziej, powoduje duży dyskomfort i jest trudna w leczeniu.  Pomijając niezdrowy i nieestetyczny wygląd skóry, do objawów należy świąd i powstawanie zakażeń na skutek swędzenia, co może powodować zagrożenie dla całego organizmu. Łupieżem pstrym można zarazić się podczas zwyczajnych, codziennych sytuacji, korzystając z fotela u fryzjera, na basenie czy w komunikacji miejskiej, tam gdzie wiele osób ma kontakt skórny z oparciami fotelowymi czy ze sobą nawzajem, dlatego możliwość zarażenia jest duża,
  • znamię Beckera – bezobjawowe powstanie zmian- plamy na plecach, pojawia się we wczesnym dzieciństwie, lub w życiu płodowym, występuje na barkach, szyi oraz plecach w postaci brunatnej plamy przypominającej znamię, która może być nieregularna i szorstka w dotyku na skutek występujących w niej grudek oraz owłosiona, szansą na pozbycie się plam jest zabieg chirurgiczny lub laserowe wybielanie,
  • hipopigmentacja na skutek opalania – blade plamy na plecach lub występujące w innych miejscach, które powstają przez nadmierne wystawianie skóry na promienie UV, oraz opalanie się w solarium, jest to zaburzenie barwnikowe skóry, leczenie to stosowanie odpowiednich emulsji do mycia łagodzących stany zapalne, maści, jednak metodą najlepszą jest wyeliminowanie opalania oraz całkowite zaprzestanie z korzystania z solarium, na czas w którym plamy na plecach całkowicie znikną, po poprawie kondycji skóry nie zaleca się wystawiania jej na słońce.

Przeczytaj artykuł o tym co powoduje łupież pstry:
https://poznajpityver.pl/blog/lupiez-pstry-przyczyny-powodujace-rozwoj-choroby/

Plamy na plecach objawem łupieżu pstrego

Plamy na plecach spowodowane łupieżem pstrym to stan, którego powinniśmy obawiać się najbardziej i jak najszybciej zacząć stosować dermokosmetyki dostępne w aptekach. Jest to bardzo ważne, ponieważ choroba rozwija się szybko i postępuje przenosząc się na inne partie ciała. Dlatego jeśli zauważymy niepokojące czerwone, lub brunatne plamy, natychmiast poradźmy się farmaceuty lub lekarza.

Uwaga!

Zamów zestaw kosmetyków na łupież pstry (tylko naturalne składniki) PITYVER -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym! ZAMÓW


Jeśli plamy na plecach spowodowane będą łupieżem pstry, niezwłocznie należy zacząć stosować odpowiednie dermokosmetyki, przeznaczone dla osób zmagających się z tą chorobą, ale też niezwłocznie zgłosić się do dermatologa. Jest to bardzo ważne, ponieważ choroba rozwija się szybko i postępuje przenosząc się na inne partie ciała. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pomoże nie tylko zwalczyć uporczywy świąd, ale pomoże w regeneracji naskórka i szybszym pozbyciu się nieestetycznych zmian.

Pamiętajmy, że aby dobrze zdiagnozować chorobę, niezbędna jest pomoc lekarza pierwszego kontaktu, lub lekarza dermatologa, który trafnie oceni chorobę i wprowadzi odpowiednie leczenie. Nie należy bagatelizować objawów jakimi są plamy na skórze, ponieważ nigdy nie wiemy co jest ich przyczyną, dlatego zawsze w takiej sytuacji poradźmy się specjalisty.


Bibliografia

1. Macura A.B., Pawlik B., Leczenie grzybic. Zarys mikologii lekarskiej, 1998
2. Brzeziński P., Sinjab A.T., Atypowe postaci łupieżu pstrego, 2013
3. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012

10 głosów

Komentarze

reddon-szary - 2019-11-15 11:11:44

Dobrze, że łupież pstry jest wyleczalny. Ja walczyłem z nim koło 3 miesięcy, ale się udało. Nigdy więcej tego świństwa. Prawdopodobnie złapałem to gdzieś na basenie.. Nie wiem co za człowiek chodzi na basen wiedząc, że posiada takiego syfa..

densior - 2019-11-12 20:21:36

Dla specjalisty pewnie odróżnienie tych wszystkich chorób nie sprawia najmniejszego problemu. Gorzej już z leczeniem takich plam na plecach.. co specjalista to inny sposób. No, ale tak to już jest :)

ferlasStatecznik888 - 2019-11-12 10:54:41

Plamy na plecach mogą oznaczać bardzo wiele. Jeśli chodzi o mnie(zwykłego zjadacza chleba) to trudno byłoby odróżnić plamy na plecach spowodowane łupieżem pstrym od bielactwa. Dla mnie te dwie przypadłości wyglądają prawie, że identycznie.

Opinie o Pityver - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

rabat10

Tak, chcę!